21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۱۴:۲۶:۰۶
کد مطلب:  1075100
پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
تبادل تجربیات، بازگو کردن نکات و ایده‌پردازی، چراغ روشن چشم‌انداز پیشروی سازمان دانش‌آموزی استان است

جلسه کانون پیشکسوتان پیشتاز سازمان دانش‌آموزی شهرستان‌های استان تهران با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، مدیر و کارشناسان سازمان دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و مربیان پیشکسوت تشکل پیشتازان در سالن جلسات اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و به نقل از پانا، در این نشست سیدمجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در میان مربیان پیشکسوت پیشتاز و تقدیر از مسئولین سازمان دانش‌آموزی جهت برگزاری جلسه گفت: در سازمان دانش‌آموزی بازنشستگی مهنی پیدا نمی‌کند و علیرغم اینکه شما عزیزان بر اساس ضرورت اداری در سیستم نیستید، لیکن در سوگند سازمان آمده است تا آخرین قطره خون در خدمت تشکیلات هستیم.

وی در ادامه افزود: مسئولین و مربیان سازمان دانش‌آموزی در حرکتی عالی در شهرستان اسلامشهر و در حضور وزیر آموزش و پرورش ۲ هزار و ۵۰۰ نفر دانش‌آموز بدون مهارت را آن چنان آموزش دادند که زیبایی و هنر مربیان تشکل پیشتازان را به نمایش گذاشتند که جای تقدیر دارد.

هاشمی بیان کرد: ما می‌بایست با استفاده از تجربه شما عزیزان پیشکسوت و نگاه به شرایط گذشته و امروز برای تحقق آینده تلاش کنیم و در این راستا توجه به اهداف والای سازمان دانش‌آموزی ، فارغ از سلایق فردی و در کنار هم از گرفتاری‌های پیچیده امروز خلاص شویم.

این مقام مسول اذعان کرد: ما به سه اصل در فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی قائل هستیم که اصول عبارتنداز؛ اشتراکات را تقویت کنیم و اختلافات را مدیریت کرده و تفاوت‌هارا بپذیریم.

وی گفت: با تلاش سازمان دانش‌آموزی و حضور شما پیشکسوتان و حمایتهای ما سالی یک یا دو مرتبه می‌توانیم دور هم جمع شویم زیرا تبادل تجربیات، بازگو کردن خاطره و ایده‌پردازی چراغ راه سازمان دانش‌آموزی برای پیشرو خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امروز ما در شهرستان‌های استان تهران با موارد گوناگون در زمینه‌های آموزش که هفتاد درصد نیروهای شهرستانهای استان تهران درگیر مباحث آموزشی هستند، آسیب های اجتماعی و...روبه رو هستیم و به عنوان مثال ،از آذر تا دی نود وهشت ، ۱۰۰۰ نفر دانش‌آموز اتباع خارجی که بیست و پنج کلاس چهل نفره و سه واحد آموزشی کامل را شامل می‌شود به نظام آموزشی ما اضافه شده است.

وی تصریح کرد: ما با تجربیات شما مربیان پیشتاز ، مسابقات بین‌ا‌‌لمللی قرآن‌کریم، مسابقات فرهنگی و هنری ، پرسش مهر و اردوی ملی را در طول سالیان گذشته تا کنون با موفقیت برگزار کرده و یا در حال برگزاری هستیم و شما عزیزان با شخصیت اجرایی موفق، تجربه مدیریت، عزت نفس به عنوان دیده‌بانان مهربان در کنار سازمان دانش‌آموزی با توجه به اهداف والای سازمان که همانا محبت، دوستی و همیاری می‌باشد حضور دارید.

هاشمی تأکید کرد: فعالیتهای فرهنگی با نگاه بالا به پایین شکست خواهد خورد و باب تربیت ما فرد است و این کار حرکت از پایین به بالا و دلی کار کردن را می‌طلبد و در اینجا نقش کانون پیشتازان پیشکسوت سازمان دانش‌آموزی تأثیر بسزایی دارد که می‌تواند با برخورداری از اساسنامه، ثبت فعالیت و سایر موارد قانونی عمل نمایید.

وی بیان کرد: سازمان دانش‌آموزی با برخورداری از مدارس تمام تشکیلاتی، جذب نیروهای با انگیزه و جوان و دانشگاهیانی که روزی جوانان پیشتاز مدارس ما بودند و تجربیات شما مربیان پیشکسوت در آینده پیشرفتهای برتر و موفقیت‌های بیشتری را داشته باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: ما از در کنار بودن شما لذت میبریم، لیکن درگیر مسائل اداری و جلسات هستیم وشما مربیان پیشکسوت با شور و نشاط و ایده‌پردازی جدید در کنار ما باشید و ما هم تسهیل کننده برنامه‌های شما خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :