18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۰۸:۲۲:۱۷
کد مطلب:  gbP6AaPq
معاون تربیت بدنی و سلامت قزوین مطرح کرد
طرح سفیران سلامت با مشارکت بیش از 10233 دانش‌آموز در استان قزوین اجرا شد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طرح سفیران سلامت با مشارکت بیش از 10233 دانش‌آموز قزوینی در مدارس اجرا شد.

همایش بزرگ سفیران سلامت با حضور 350 دانش آموز سفیر سلامت مدارس دوره دوم متوسطه و مسئولین دستگاه های استانی در سالن کوثر برگزار گردید.

عین‌الله صادقی در این همایش اظهار داشت: طرح سفیران سلامت با مشارکت بیش از 10 هزار و 233 دانش‌آموز قزوینی در مدارس اجرا شده که در ارتقاء سلامت دانش‌آموزان موثر است.

وی بیان کرد: از جمله اهداف این طرح می‌توان به آموزش سلامت رفتار، حمایت دانش آموزان از خود و همسالان در مقابل بیماری‌ها، ارتقاء سلامت جامعه و افزایش تجربیات مفید شخصی و مهارت‌های اجتماعی دانش آموزان اشاره کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: ارتقاء سطح آگاهی خانواده‌ها، بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی و امور ایمنی واحدهای آموزشی و رفع این مسائل را می‌توان از جمله دیگر اهداف اجرای این طرح در مدارس به‌ شمار می‌رود.

ایشان گفت: در زمینه سلامت بهداشت و دندان دانش‌آموزان نیز اقدامات مطلوبی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام شده که استقرار یونیت‌های سیار دندان‌پزشکی از جمله این اقدامات بوده که باید مورد توجه و تاکید مدیران و مربیان مدارس قرار گیرد.

صادقی اضافه کرد: طرح سفیران سلامت در 75 دبیرستان استان شد و بالغ بر 1372 دانش آموزان به عنوان سفیر سلامت در مدارس به آموزش سایر دانش آموزان پرداختند.

گفتنی است در این همایش اسکویی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز درخصوص اهمیت برنامه سفیران سلامت و آموزش های تکمیلی مطالبی را بیان نمود. همچنین 3 نفر از دانش آموزان سفیر در خصوص موضوعات خود مراقبتی- تغذیه سالم و سلامت روان مطالبی را ارائه نمودند.

در حاشیه همایش نیز نمایشگاهی از آثار دانش آموزان سفیر سلامت و نیز جشنواره تغذیه سالم برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :