18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۰۷:۴۰:۲۶
کد مطلب:  zxSGzaJM
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
تمام مناطق مازندران مجهز به پژوهش‌سرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تجهیز تمام مناطق مازندران به پژوهش‌سرا توسط آموزش و پرورش گفت: 11 شهرستان نیز به آزمایشگاه نانو مجهز می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سیدعلی قاسمی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه مرکز مازندران به مناسب فرا رسیدن هفته معلم، با اشاره به اینکه با تقویت آموزش و پرورش و رشد منابع انسانی بسیاری از معضلات کشور حل می‌شود، اظهار کرد: 506 هزار دانش‌آموز در مازندران در 4 هزار و 500 مدرسه در قالب 25 هزار کلاس درس تحصیل می‌کنند.

وی با اعلام اینکه 637 مدرسه غیردولتی در مازندران جذب دانش‌آموز دارند، بیان کرد: 19 درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته 60 واحد آموزشی به کمک خیران مازندرانی به بهره‌برداری رسید، گفت: 20 درصد مدارس مازندران به کمک خیران احداث شده است.

وی افزود: یک‌سوم مدارس کنونی مازندران در اثر وقوع حوادث غیرمترقبه در معرض خطر هستند که نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

قاسمی با اشاره به اینکه سال گذشته 23 میلیارد تومان کمک مردمی داشتیم، تصریح کرد: 12 میلیارد تومان در اداره مدرسه و 6 میلیارد تومان برای آماده‌سازی، در سال گذشته از طریق کمک مردم تأمین شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تکریم مقام شهدا یادواره 2 هزار شهید دانش‌آموز در 2 هزار مدرسه مازندران برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه برای ترویج معنویت 14 دانش‌آموز مازندرانی در اقامه نماز حائز رتبه برتر کشور شدند، بیان کرد: در آموزش ابتدایی برای نخستین‌بار به والدین دانش‌آموزان سال اول ابتدایی آموزش لازم داده شد و 98 درصد والدین در کلاس‌های آموزشی حضور یافتند.

وی با بیان اینکه امسال 100 درصد دانش‌آموزان زیرپوشش تحصیلی آموزش و پرورش قرار گرفتند، گفت: انسداد بی‌سوادی و بازگشت به تحصیل در مقطع ابتدایی 700 نفر و در مقطع متوسطه 3 هزار دانش‌‌‌آموز بودند که ادامه تحصیل دادند.

قاسمی با اعلام اینکه در مازندران 9 مدرسه تک‌نفره داریم و 64 مدرسه زیر چهار نفر در مازندران تحصیل می‌کنند، افزود: 103 مدرسه زیر 10 نفر و 800 مدرسه کمتر از حد نصاب داریم.

وی با بیان اینکه از 32 منطقه و شهرستان 28 منطقه از پژوهش‌سرا بهره‌مند شدند و چهار مدرسه مجهز به آزمایشگاه نانو هستند، گفت: امسال قصد داریم تمام مناطق مازندران مجهز به پژوهش‌سرا و 11 شهرستان به آزمایشگاه نانو تجهیز شوند.

مدیرکل آموزش پرورش مازندران میانگین نمره امتحان کشوری را 12.5 دانست و ادامه داد: مازندران با میانگین نمره 13.5 از نرم کشوری بیشتر است.

وی بیان کرد: مازندران بعد از استان تهران رتبه دوم زیر 100 را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است که 277 نفر در کنکور سال گذشته حائز رتبه زیر 100 شدند.

قاسمی در پایان با بیان اینکه در المپیاد علمی بعد از تهران و خراسان رضوی، مازندران حائز رتبه سوم شده است، گفت: 463 دانش‌آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیاد علمی راه یافتند و از این تعداد 9 دانش‌آموز، مرحله کشوری المپیاد علمی را پشت‌سر گذاشتند.

 

به اشتراک بگذارید :