10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۰۸:۲۱:۲۲
کد مطلب:  1073734
دوره آموزشی خانواده متعالی در اسلام برای فرهنگیان آذربایجان شرقی برگزار شد/
معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور: تمرکز دشمن در گام دوم انقلاب خارج کردن فرزندان ما از مسیر بندگی خداست

دوره آموزشی خانواده متعالی در اسلام با رویکرد «خانواده، مدرسه،هویت افتخار آمیز دختران و زنان ایران» با تدریس معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور عصر سه شنبه 15 بهمن ماه 98 در تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ، معصومه حکیمیان در این همایش با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب اولویت اول دشمن ایجاد جنگ نظامی بود و بعد از ان جنگ اقتصادی، افزود: با اینکه توانست ملت را خسته کند اما نتوانست شکست دهد بنابراین در 40 سال دوم نقشه دشمن جنگ فرهنگی با چندین برابر فشار خواهد بود.

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: خط مقدم در این جنگ فرهنگی زنان هستند و از آنجائی که جنگ اعتقادی و فرهنگی در جهان بعنوان طولانی ترین جنگ جهانی از ابتدای خلقت بوده، در مقابل شیطان قسم خورده ای قرار داریم که زندگی بر مدار توحید و بندگی خدا می تواند نجات دهنده باشد.

وی تاکید کرد: زنان و مادران جامعه باید هوشیار باشند که دشمن هرگز آرام نخواهد گرفت و با ترفندهایی در صدد به فساد کشیدن فرزندان ماست تا آنها را از مسیر اخلاص و بندگی دور کند چرا که در قرآن نیز آمده که شیطان در دل همه نفوذ می کند جز مخلصون.

حکیمیان با اشاره به جنگ تحمیلی 8 ساله بر علیه ایران، گفت: دفاع مقدس پدیده ای است به وسعت تاریخ و فرزندان ما باید یاد بگیرند که به موقع پای کار باشند و این جز تربیت صحیح مادران سرزمین ممکن نخواهد شد.

حکیمیان با اشاره به اهمیت به روز بودن فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی تاکید کرد: باید نسل خود را نسبت به این مسایل آگاه کرد.

این فعال فرهنگی «وحدت» و «کار برای خدا» را لازمه برداشتن گام‌های استوار برای تعالی جامعه دانست و این دو ویژگی را از جمله ابعاد شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و محور تفکرات این شهید والا مقام عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نگاه اسلام به بانوان، زن تاریخ ساز و تمدن ساز است، می گوید: امام خمینی (ره) زن مد نظر اسلام را الگوی سوم معرفی می کند.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :