22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۰۸:۱۹:۵۳
کد مطلب:  1073711
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
پوشش تحصیلی 92 درصدی نوآموزان پیش دبستانی استان در سال 98 / کسب رتبه  برتر کشوری در پوشش نو آموزان دوره پیش دبستانی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از کسب رتبه  برتر کشوری در پوشش نو آموزان دوره پیش دبستانی خبر داد و گفت: پوشش دوره پیش دبستانی استان در سال جاری به  92 درصد ارتقاء یافته است که نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین اقدامات، دستاورد ها، و موفقیت های معاونت آموزش ابتدایی استان  در دوره پیش دبستانی را تشریح کرد.

عبدالهی مهم ترین راهبرد استان در دوره پیش دبستان را توسعه نظام مند آموزش های پیش دبستانی با همکاری نهاد های اجتماعی و مشارکت خانواده ها با تاکید بر مناطق محروم و دو زبانه و با محوریت توسعه کمی و کیفی و مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستان عنوان کرد.

وی از کسب رتبه برتر کشوری در پوشش نو آموزان دوره پیش دبستانی خبر داد و گفت: با اهتمام کلیه همکاران و دست اندرکاران امر،  پوشش دوره پیش دبستانی استان در سال جاری به  92 درصد ارتقاء یافته است که نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد را نشان می دهد.

عبدالهی ادامه داد: همچنین میزان پوشش دوره پیش دبستانی در مناطق روستایی نیز  به 98 درصد  ارتقاء یافته است.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به اینکه در سنوات اخیر  توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی در مناطق محروم و روستایی و حاشیه شهرها به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار استان مورد توجه قرار گرفته است؛ خاطر نشان کرد: در سال جاری و با حمایت دولت بیش از 7 هزار و 500 نو آموز  در قالب مناطق لازم التوجه روستایی، با ضریب محرومیت بالا، کلاس های چند پایه و حاشیه شهرها در مراکز پیش دبستانی جذب شده اند .

وی اجرای  جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی در کلیه مراکز پیش دبستانی را از دیگر برنامه های دوره پیش دبستان ذکر کرد و یادآور شد: این برنامه در راستای تکوین شخصیت و تثبیت هویت یکپارچه کودکان  با استفاده از مولفه های فرهنگی در سطوح هویت فردی و اجتماعی برگزار می شود که خوشبختانه در همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی همکاران استان در سال تحصیلی جاری  موفق به کسب رتبه اول کشوری  در بخش قصه نویسی شدند.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به اهمیت اقدامات مداخله ای برای کودکان دیر آموز، اجرای طرح سنجش سلامت برای بیش از   11 هزار نو آموز پیش دبستانی و ارائه خدمات  آموزشی  به تعداد  625 نفر از  نوآموزان شناسایی شده را از دیگر اقدامات در دوره پیش دبستانی استان برشمرد.

صدیقه عبدالهی توانمند سازی نیرو انسانی را از مهمترین مولفه های کیفیت بخشی بر شمرد و تصریح نمود: با توجه  به  تدوین بسته آموزشی ویژه نوآموزان پیش دبستانی در سال تحصیلی جدید بیش از 27 هزار و 500 نفر ساعت خدمات آموزشی به مربیان پیش دبستانی ارائه شده است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود توانمند سازی اولیاء  نوآموزان را به عنوان یکی دیگر از برنامه  های  کیفیت بخشی در دوره پیش دبستانی عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری برای بیش از 90 درصد والدین نوآموزان کارگاه آموزشی 6 ساعته در خصوص ویژگی های دوره کودکی و اهمیت دوره پیش دبستانی برگزار شده است تا موجبات همسویی خانه و مدرسه در اجرای فعالیت های دوره پیش دبستانی را فراهم نماید .

 

به اشتراک بگذارید :