22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۰۸:۱۷:۳۸
کد مطلب:  1073701
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
نشست ستاد اقامه نماز و شورای قرآن استان برگزار شد

با هدف پیگیری برنامه های حوزه قرآن و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، نشست ستاد اقامه نماز و شورای قرآن استان برگزارشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در این نشست که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونین اداره کل، دبیرستاد اقامه نماز استان و اعضای ستاد برگزار شد، نحوه برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز و همچنین ارزیابی از فعالیت های اقامه نماز شهرستان ها و مناطق تابعه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، موضوع نماز و قرآن در دستگاه تعلیم و تربیت از موضوعات بسیار مهم و با اهمیت دانست و بر زمینه سازی و ایجاد بستر مناسب جهت انس دانش آموزان با قرآن و نماز تاکید کرد.

قربانی با بیان اینکه برگزاری مسابقات مرحله استانی قرآن، نماز و عترت از اهمیت ویژه ایی برخوردار است؛ خاطرنشان کرد: متولیان حوزه قرآن و نماز باید ضمن برگزاری مرحله استانی مسابقات، اصل کم کردن هزینه ها و صرفه جویی را رعایت کنند.

اکبر عظیمی دبیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست با تبریک دهه مبارک فجر، با بیان اینکه وضعیت اقامه نماز در جامعه، زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست؛ تاکید کرد: برپاداشتن نماز دستور موکد قرآن و دین مبین اسلام است و هرکس در حد توان و مکنت خود باید این فریضه الهی را ادا کند.

عظیمی با تاکید بر اینکه نباید دانش آموزان را در ادای نماز به حال خود رها کرد؛ از متولیان دستگاه تعلیم و تربیت خواست در راستای اقامه نماز جماعت در مدارس راهنما و هدایتگر دانش آموزان باشند.

وی از اجرای طرح « یاور نماز » در مدارس خبر داد و گفت: مبلغین ما به صورت افتخاری به منظور ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی به مدارس مراجعه می کنند و انتظار می رود مدیران مدارس نیز در این زمینه همکاری های لازم را انجام دهند.

هم چنین حجت الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز در ابتدای این نشست گزارشی از فعالیت های حوزه قرآن، نماز و عترت استان ارائه کرد و گفت: بی شک این فرهنگ یکی از شاخصه های شکل گیری و پیروزی انقلاب بوده و همه ما موظفیم فرهنگ انس با قرآن و توسعه و تعمیق اقامه نماز را در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترویج و نهادینه کنیم.

وی دستور کار این نشست را نحوه برگزاری مسابقات مرحله استانی قرآن، نماز و عترت و همچنین ارزیابی فعالیت های اقامه نماز عنوان وتاکید کرد: به منظور پیگیری برنامه های حوزه قرآن و ارزیابی فعالیت های قرآنی شهرستان ها باید بازدیدهای دوره ای از واحدهای اداری و آموزشی سطح استان انجام شود.

به اشتراک بگذارید :