22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۰۷:۲۵:۳۴
کد مطلب:  1073497
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر صورت گرفت:
تشریح دستاوردها و موفقیت های معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کردستان

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان، دستاوردها و موفقیت های این حوزه در سال تحصیلی گذشته را تشریح کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به تشریح دستاوردهای معاونت آموزش متوسطه در حوزه های مختلف و موفقیت های دانش آموزان در مسابقات و رقابت های علمی، کنکور سراسری و المپیاد ها و ... پرداخت .

وی از کسب  رتبه اول کشوری دهمین المپیاد نانو و 7 مدال برنز توسط دانش آموزان مستعد استان خبر داد و گفت: در مرحله نهایی جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای کشور، نمایندگان شایسته استان،  6 رتبه برتر کشوری شامل  2 رتبه دوم ، 2 رتبه سوم و 2 رتبه چهارم  را کسب کردند .

 مهدی نامدار کسب مقیاس عالی کشوری در دستیابی به 9 شاخص آموزش دوره اول متوسطه، کسب مقیاس عالی کشوری در عملکرد پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی و کسب چهار رتبه اول، پنج رتبه دوم و دو رتبه سوم در مرحله کشوری جشنواره و کسب 16 رتبه ممتاز کشوری در برنامه تعالی مدیریت و آمادگی 8 مدرسه جهت ارزیابی رتبه اشتهار را از موفقیت های آموزش اول متوسطه استان بر شمرد .

معاون آموزش متوسطه استان کسب جایگاه هفتم کشور در زمینه آموزش مهارت های کارآفرینی در سال تحصیلی 98-97 را یکی از دیگر از دستاوردهای این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت : 99 نفر از دانش آموزان استان به مرحله دوم المپیادهای علمی راه یافته اند .

به گفته نامدار کسب رتبه پنجم کشوری بیستمین جشنواره جوان خوارزمی و رتبه سوم کشوری جشنواره توسط مهدی قاسمی دانش آموز دهگلانی، کسب رتبه اول کشوری دانش آموزان استان در مرحله اول سومین مسابقه ملی توانمند ، کسب رتبه اول کشوری سومین جشنواره نوآوری در فرایند های آموزش و یادگیری دوره اول متوسطه و احراز سه رتبه اول و یک رتبه سوم توسط دبیران استان در محور های جشنواره و کسب 8 رتبه برتر کشوری توسط دبیران متوسطه دوم استان در مسابقات، جشنواره ها و طرح درس نویسی ( 5 رتبه اول، یک رتبه دوم و دو رتبه سوم ) و کسب 4 رتبه برتر کشوری توسط دبیرخانه های راهبری دروس استان از دیگر موفقیت های این حوزه در سال تحصیلی گذشته است .

 وی با بیان اینکه با اتخاذ تدابیر لازم گرایش به رشته علوم تجربی از 45.42 درصد به 39.80 درصد کاهش یافته است ، اظهار داشت : در راستای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان این دوره ، 413 نفر از دانش آموزان تارک تحصیل شناسایی و جذب شده اند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان ، توسعه و تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه های مدارس را از برنامه های اولویت دار این معاونت اعلام کرد و گفت: تجهیز آزمایشگاه های دوره دوم متوسطه با خرید 23 مجموعه ، تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی و زمین شناسی  و 22 مجموعه تجهیزات آزمایشگاهی شیمی از اهم اقدامات این حوزه بوده است .

وی از برگزاری جشنواره حامیان شبانه روزی در 11 شهرستان خبرداد و گفت: در مجموعه با همت خیرین نیک اندیش مبلغی بیش از 464 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی جذب شده است .

نامدار در بخش دیگری از گزارش خود گفت: درصد قبولی دانش آموزان دوره متوسطه اول از 98.50 درصد در سال تحصیلی 96-95  به 98.54  درصد در سال تحصیلی 97-96 افزایش یافته است .

معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه در مجموع 1122 نفر در کنکور سراسری سال 98 به نسبت سال قبل افزایش پذیرش داشته ایم ، افزود: این افتخار مرهون تلاش و تدبیر مدیران و عوامل اجرایی مدارس و علی الخصوص معلمان تلاشگر و توانای استان است که از زحمات آنان تقدیر و تشکر می شود .

به اشتراک بگذارید :