8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۵:۰۹:۲۸
کد مطلب:  1073078
صیانت از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان گنجینه ای از هویت معنوی جامعه اسلامی یک اولویت است

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: هویت معنوی جامعه اسلامی در دفاع مقدس خلاصه شده است و تا فرصت در این زمینه باقیست باید نسبت به غنی سازی فرهنگ دفاع مقدس اقدام کرد.

ابراهیم محمدی روز سه شنبه در جلسه کمیته تحصیل اسناد دفاع مقدس که با حضور مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: برای کمک به تاریخ پر افتخار دفاع مقدس و انتقال آن آموزش و پرورش در این موضوع ورود پیدا کرده و اماده همکاری با کمیته تحصیل اسناد دفاع مقدس و بنیاد حفظ اثار است.

وی اظهار داشت: امروز باید با سرعت اثار و اسناد دوران دفاع مقدس را جمع بندی و با بهره گیری از نیروهای مخلص در این زمینه این آثار را ثبت کرد.

وی افزود: بخشی از عظمت تاریخ دفاع مقدس هم اکنون نمود دارد ولی بخشی دیگر در سالهای اینده احساس نیاز خواهد شد که لازم است تا نیازهای اینده کودکان، نوجوانان و جوانان را در نظر گرفت.

محمدی با اشاره به نقش این نهاد در دوران دفاع مقدس بیان کرد: این استان ۷۷۷ دانش آموز و ۱۴۳ فرهنگی شهید دارد که اطلاعات اسمی همه آنان جمع اوری شده و نگهداری میشود.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه زندگینامه شهدا در این نهاد نوشته شده است ولی این به تنهایی کافی نیست، گفت: این نقش مهم و اثرگذار آموزش وپرورش در دوران دفاع مقدس باید به طور چشمگیری تبیین شود.
وی با بیان اینکه در این زمینه جای کار و فعالیت بسیار است و این امر لازمه تعامل همه جانبه است افزود: ما نیازمند جمعی از پیشکسوتان و نویسندگان و هنرمندان هستیم تا در یک جا جمع شوند و یک همنوایی و همسرایی در این زمینه انجام شود و لازم است تا اسناد جمع اوری و در کنار خاطرات پیشکسوتان ایثار و شهادت و رزمندگان دوران دفاع مقدس به صورت مکتوب ثبت شود چرا که مدت زمان محدودی در این زمینه داریم و لازم است تا سریعا اقدام شود‌.

به اشتراک بگذارید :