23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۴:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1072949
قائم‌ مقام سازمان دانش‌آموزی کشور در مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب زنجان:
برای یاور صدیق انقلاب بودن، هرکدام از ما باید یک حاج قاسم سلیمانی باشیم

تجمع بزرگ دانش آموزان زنجان تحت عنوان یاوران انقلاب در گام دوم انقلاب به مناسبت گرامیداشت شهادت سردار قاسم سلیمانی در سالن احمد مظفری زنجان باحضور قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، مدیر کل آموزش و پرورش استان و و حضور پرشور ۳۰۰۰ دانش آموز انقلابی زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، اسماعیل بحری‌ زاده قائم‌ مقام سازمان دانش‌ آموزی کشور در این مانور تشکیلاتی ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل آموزش و پرورش زنجان و سایر همکاران گفت: زنجان، پایتخت شور و شعور حسینی، دیار غواصان دریادل، شهر کریمان، مهد علم، فرهنگ و هنر و دیار عالمان، فقیهان، بزرگان و مشاهیر علمی، فرهنگی، ادبی و هنری بوده و شهر میزبانان مهربان است.

بحری‌ زاده اظهار داشت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی به معنای واقعی کلمه، یاور انقلاب بود و برای شناخت ویژگی‌ های یاوران انقلاب باید شیوه، سبک، ویژگی‌های اخلاقی و مشی این شهید را مطالعه کنیم زیرا شهید سلیمانی ۴۰ سال در جبهه‌ های نبرد حق علیه باطل جنگید و بهترین و نزدیک‌ ترین الگوی «یاور انقلاب» است.

وی با بیان اینکه رمز این همایش و مانور، شهید حاج قاسم سلیمانی است، اظهار داشت: شهادت این شهید، نقطه عطفی در جبهه و مکتب مقاومت بود.

بحری‌زاده افزود: ولایتمداری، شهادت‌طلبی و حتی ابعاد شهادت سردار سلیمانی، حادثه به ظاهر دردناک ولی درخشان و نورانی شهادت وی را به نقطه عطفی در حرکت مقاومت تبدیل کرد.

وی تصریح کرد: برای یاور صدیق انقلاب بودن، هرکدام از ما باید یک حاج قاسم باشیم.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: این سازمان، ماموریت اصلی خود را در نقش‌ آفرینی اجتماعی آینده‌ سازان جامعه می‌ داند و مرام و مکتب شهید قاسم سلیمانی که تربیت‌ یافته مکتب اسلام است به عنوان نماد و سرکوحه کار یاوران انقلاب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دهه فجر، نقطه عطفی در تاریخ جهان و ۲۲ بهمن ۵۷ آغاز دوران عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران و ظهور امام زمان(عج) بود.

بحری‌زاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی، سه رمز برای پیروزی داشت که رمز بقای آن نیز به شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: اندیشه‌های جاوید امام راحل و رهبر معظم انقلاب، وحدت و اتحاد ملی و ایمان به خداوند بزرگ و عمل مخلصانه، رمز پیروزی و ضامن پویایی و بقای انقلاب اسلامی ایران است.

قائم‌ مقام سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: دشمنان نظام در طول ۴۱ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، فشارهای زیادی از جمله جنگ تحمیلی، انواع تحریم‌های ظالمانه، جنگ ناجوانمردانه نرم رسانه‌ای، جنگ‌های نیمه‌سخت و انواع ترورهای ناجوانمردانه همچون ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی را بر ما تحمیل کرده‌اند.

وی اظهار داشت: دشمنان این تحریم‌ ها، جنگ‌ ها و فشار ها را بر جمهوری اسلامی تحمیل کردند تا شاید به خیال باطل خود، ملت ایران را از مسیر مستقیم انقلاب، منحرف و یا از حرکت بازدارند اما موفق نشدند و ملت ایران نیز با عزت و عظمت، آن‌ها را پشت سر گذاشته و در برابرشان مقاومت کرده است.

بحری‌ زاده خاطرنشان کرد: امروز در این اجتماع باشکوه پیشتازان سازمان دانش‌آموزی استان زنجان همنوا با بیش از ۵۰۰ هزار نفر از اعضا در سراسر کشور و به نمایندگی از تمام دانش‌آموزان، بار دیگر با آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، تجدید میثاق و پیمان می‌بندیم.

وی افزود: امروز اعلام می‌کنیم که در گام دوم انقلاب این مسیر نورانی را با اقتداری بیش از پیش، عزمی راسخ و گام‌هایی استوار ادامه خواهیم داد تا با ساختن آینده‌ای پرامید و درخشان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در تحقق تمدن نوین اسلامی به رهبری مقام عظمای ولایت، پرچم انقلاب را در آینده‌ای نزدیک به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) تحویل دهیم.

قائم‌ مقام سازمان دانش‌آموزی کشور در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۱ سال پرفروغ، قله‌های افتخار را در عرصه‌های تولید، علم، قدرت نظامی، فناوری موشکی، قدرت نرم، صنعت، فناوری‌های هسته‌ای و نانو و علوم زیستی و سایر عرصه‌ها به خود اختصاص داده است.

 

به اشتراک بگذارید :