7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۲:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1072406
بازگشت بیش از 2300 بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش آذربایجان غربی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در طی سه سال اخیر بیش از 2 هزار و 300 بازمانده از تحصیل  در حوزه آموزش متوسطه به چرخه آموزش و پرورش استان بازگشته‌اند که موجب افزایش یک درصدی پوشش تحصیلی و نرخ گذر و کاهش نرخ تارکان تحصیل شده است.

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «مهین منافی» در گفت وگو با خبرنگار استودیو الفبا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و 100 نفر در سالتحصیلی جاری و 790 نفر در سال تحصیلی گذشته جذب شده‌اند.

وی اضافه کرد: شناسایی اسمی دانش آموزان بازمانده از تحصیل به تفکیک پایه و جنسیت و ارسال آن به مناطق آموزشی  جهت شناسایی این دانش آموزان نیز انجام شده و در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: اقلیم استان به گونه ایست که امکان دسترسی همه دانش اموزان استان در یک سطح نیست و این موضوع موجب میشود که ما بازمانده از تحصیل داشته باشیم

منافی گفت: ما 9 هزار میلیون ریال توزیع تجهیزات دبیرستانی داشتیم و 100 میلیاردریال امکانات رفاهی به شبانه روزیهای استان در حال اخذ و توزیع است.

وی اظهار داشت: کسب 9 مقام اول کشوری در رشته های فعالیت های آزمایشگاهی و زبان خارجی جشنواره نوجوان خوارزمی،کسب چهار مقام سوم کشوری در رشته های ادبیات فارسی، پژوهش، بازارچه و دست سازه جشنواره نوجوان خوارزمی،کسب رتبه زیر سه هزار کشور در کنکور سال گذشته  294نفر از دانش آموزان استان و کسب 86رتبه زیر 1000برای دانش آموزان استان در سالجاری تحصلی ، افزایش دانش آموزان تحت پوشش مناطق کمتر توسعه یافته استان به میزان 15 هزار و 100 نفر رد سال تحصلیی جاری و توزیع کتب آموزشی کمک درسی به میزان حدود 12 میلیارد ریال  از دستاوردها و موفقیتهای این معاونت بوده است.

وی بیان کرد: در راستای کیفیت بخشی به آموزش در استان در این معاونت فعالیتهای چشمگیری انجام شده که اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه در مدارس متوسطه اول مستقل، برگزاری دوره های آموزشی در قالب مدل تعالی جهت توانمند سازی مدیران و معاونین مدارس متوسطه از جمله این فعالیت هاست.

منافی با اشاره به سایر موفقیتهای این معاونت اضافه کرد: اجرای طرح آموزشی حرفه های مهارتی کوتاه مدت ( ایران مهارت )در 10 درصد از مدارس عادی و تمامی مدارس غیردولتی و مدارس خاص از فعالیتهای این معاونت در راستای آماده سازی دانش اموزان برای اشتغال در اینده است.

وی اضافه کرد: کسب دو مقام اول کشوری در رشته های فعالیت های آزمایشگاهی و زبان خارجی جشنواره نوجوان خوارزمی کسب، چهار مقام سوم کشوری در رشته های ادبیات فارسی،پژوهش،بازارچه و دست سازه جشنواره نوجوان خوارزمی در سالتحصیلی گذشته، کسب یک مقام اول کشوری در رشته بازارچه کارآفرینی جشنواره نوجوان خوارزمی و  کسب دو رتبه ممتاز کشوری در برنامه تعالی مدیریت مدرسه و کسب رتبه عالی در ارزیابی شاخص های آموزشی دوره اول متوسطه در سالتحصیلی 1396 و 97 از سایر موفقیتهای این معاونت بوده است

منافی بیان کرد: کسب رتبه زیر 3000کشور در کنکور 1397برای 294نفر از دانش آموزان استان و کسب 86رتبه زیر 1000برای دانش آموزان استان و افزایش دانش آموزان تحت پوشش مناطق کمتر توسعه یافته استان به میزان 15102نفر در سالتحصیلی جاری از دیگر موفقیتهیا این بخش بوده است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :