13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ ۱۴:۵۲:۲۳
کد مطلب:  UcS3VQme
نماینده ولی فقیه در گیلان: تعلیم و تربیت درست، ضامن حفظ ارزشها و اخلاق مداری در جامعه است

آیت الله قربانی در دیدار جمعی از معلمان برتر و ایثارگر استان ، نقش تعلیم وتربیت در سلامت جامعه را تبیین کرد و گفـت: حفظ ارزشهای ناب اسلامی و دفاع از آرمانهای انقلاب و انتقال آن به نسل آینده با درایت معلمان فداکار محقق می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، امام جمعه رشت با اشاره به هجمه های فرهنگی و تبلیغاتی صهیونیسم رسانه ای برای ایجاد گسست در پیکره فرهنگی ، اجتماعی ایران گفت: در طول 38 سال تاریخ پرفراز نشیب ایران اسلامی دفاع از ارزشها و حفظ روحیه ایثار با تاسی از رهنمودهای معلم گونه و تعالی بخش امام راحل و رهبر معظم انقلاب عینیت یافته و این رسالت با همت معلمان متعهد و متخصص تداوم یافتنی است.آیت الله قربانی افزود: رفع مشکلات معیشتی معلمان برای ارتقای کیفیت آموزش باید وجه همت مسئولان قرار گیرد تا این قشر در روند تعلیم وتربیت دانش آموزان دغدغه ای نداشته باشند. وی از معلمان خواست تا فرصت در اختیار داشتن دانش آموزان آینده ساز در کلاسهای درس را مغتنم شمرده و ذهن آماده آنان را برای ساختن ایرانی آبادتر پرورش دهند.

مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز از مهمترین برنامه های امسال این وزارتخانه برای تحقق عینی اقتصاد مقاومتی گزارش داد و گفت: تلاش برای اجرای بهینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، آماده سازی مدارس برای ارتقای آموزش در سال تحصیلی جدید و حضور پرشور دانش آموزان در کاروانهای راهیان نور از مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش گیلان است. وی به موفقیتهای آموزش و پرورش گیلان اشاره کرد و گفت: رتبه اول کشور در ستاد بزرگداشت مقام معلم ، کسب رتبه های برتر در پروژه مهر و شوراهای آموزش و پرورش از توفیقات آموزش و پرورش استان در سال 94 است.

در پایان این مراسم از آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، سه معلم برتر وسه معلم ایثارگر برتر استان گیلان به طور نمادین قدردانی شد.  

به اشتراک بگذارید :