22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۰:۲۲:۲۴
کد مطلب:  1072061
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بیجار برگزار شد

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بیجار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، معاون تربیت بدنی و سلامت  اداره کل، فرماندار و امام جمعه شهرستان، نشست شورای آموزش و پرورش بیجار برگزار شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به وضعیت آموزش و پرورش بیجار اشاره کرد و توسعه متوازن رشته ای و موفقیت در کنکور سراسری را از نقاط قوت شهرستان بر شمرد و گفت: برنامه ریزی شهرستان باید به گونه ای باشد که موفقیت های کسب شده حفظ و ارتقاء یابد .

وی در کنار حفظ موفقیت ها، تلاش برای رفع مسائل و جبران مشکلات را نیز ضروری دانست و با بیان اینکه میزان بی سوادی رده سنی 35 تا 49 سال استان کردستان به نسبت کشور بالاست، خواستار برنامه ریزی برای پوشش تحصیلی سواد آموزی در شهرستان و کمک دستگاه ها برای رفع این مشکل شد .

قربانی با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش فقط آموزش نیست، خواستار توجه هر چه بیشتر به مقوله مهم تربیت و  و با نشاط و شاداب سازی مدارس شد و گفت: باید با فراهم کردن محیط های آموزشی مناسب ، علاقه مندی و زمینه لازم  را برای فعالیت کیفی دانش آموزان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه در تقویت نقاط قوت باید مسائل تربیتی هم دیده شود، خواستار توجه به موضوع آسیب های اجتماعی شد و تصریح کرد : همه باید کمک کنند تا فرآیند تعلیم و تربیت با لحاظ تمام ساحت های تربیتی به شکل بهینه پیگیری و منتج به نتیجه شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت پروژه های عمرانی پرداخت و با بیان اینکه از محل 27 درصد ارزش افزوده، سال گذشته اعتباری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان به خصوص استخر های شهرستان سقز و بیجار اختصاص یافته است، خواستار کمک به منظور رفع مشکل پروژه ها به خصوص استخر شنا شد و گفت: این موضوع از طریق استان نیز در حال پیگیری است .

قربانی با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ چهار میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز مدارس استان اختصاص یافته بود، گفت: در سال 98 این مبلغ با افزایش سه برابری به 12 میلیارد تومان رسیده است و مبلغ دو میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز هنرستانهای فنی و حرفه ای اختصاص یافته است .

وی توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و تنوع و ایجاد رشته های جدید هنرستانی به خصوص رشته های دارای بازار کار را از سیاست های استان بر شمرد و گفت: از محل اعتبار اختصاص یافته برای خرید تجهیزات مورد نیاز هنرستانها می توان رشته های جدید مورد نیاز و دارای بازار کار ایجاد کرد .

وی از سه برابر شدن اعتبارات نوسازی مدارس کشور خبر داد و گفت: در راستای تکمیل پروژه های آموزشی استان، در نشستی که با حضور استاندار محترم  و مسئولین استانی با رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار می شود، مسائل و مشکلات استان مطرح و برای رفع مشکل فضاهای آموزشی به خصوص فضاهای روستایی بیجار نیز چاره اندیشی خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست به وضعیت سرانه فضاهای ورزشی بیجار در مقایسه با استان پرداخت و با بیان اینکه بیجار در سرانه فضاهای ورزشی رتبه دهم استان را دارد، اظهار داشت: تکمیل و تحویل استخر شنای بیجار و ارتقای سرانه فضای ورزشی شهرستان به نگاه فرابخشی و کمک دستگاه ها نیازمند است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: با استفاده از ظرفیت های تربیت بدنی استان در سال جاری مبلغ 45 میلیون تومان برای تجهیزات ورزشی بیجار، 14 میلیون تومان در فصل پنج برای اقدامات جاری و 12 میلیون تومان برای تامین حق لباس مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت شهرستان اختصاص یافته است .

معاون تربیت بدنی و سلامت استان جایگاه تربیت بدنی شهرستان بیجار در بین مناطق شانزده گانه کردستان را در رده پنجم استان ذکر کرد و گفت : با توجه به فعالیت های صورت گرفته، عملکرد شهرستان در حوزه تربیت بدنی قابل قبول است.

وی نشاط و شادابی در محیط های مدارس، ایجاد علاقه در بین دانش آموزان را لازمه همه برنامه ها دانست و با بیان اینکه تربیت بدنی یک واحد درسی است که داری طرح و نیروی انسانی، فضا و تجهیزات می باشد، نهادینه کردن ورزش و تربیت بدنی در بین دانش آموزان را از مهم ترین برنامه های این حوزه عنوان کرد .

خوش گوار راه میان بر مقابله با آسیب های اجتماعی را ورزش دانست و با تاکید بر اینکه نهادینه کردن ورزش قطعا باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود، اظهار داشت: تحقق این مهم نیاز به کمک شورای آموزش و پرورش دارد .

وی در بخش پایانی سخنان خود فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و ارتقای سلامت دانش آموزان را از راهبردهای اولویت دار حوزه تربیت بدنی و سلامت بر شمرد و با اشاره به اهمیت بوفه مدارس و ارتباط تنگاتنگ آن با سلامت دانش آموزان، گفت: در مدارس شبانه روزی، سلامت غذای دانش آموزان نیز مهم است .     

ورمقانی فرماندار شهرستان نیز در این نشست با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، یوم الله 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو مناسبت و روز های حساس پیش رو عنوان کرد و خواستار حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، خلق حماسه عظیم و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی شد .

وی در ادامه به جایگاه آموزش و پرورش پرداخت و با تاکید بر ضرورت کمک به حوزه تعلیم و تربیت توسط کلیه دستگاه ها و نهادها،گفت: توجه به آموزش و پرورش باعث توسعه آگاهی و دانش می شود و تربیت و انسان سازی به دستان فرهنگیان صورت می گیرد .

 ورمقانی هم چنین به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان به خصوص در حوزه فضاهای آموزشی و تکمیل پروژه های عمرانی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اعتبارات شهرستان برای رفع مشکلات و تامین نیازها کافی نیست، خواستار اختصاص اعتبار جهشی و ملی به منظور تامین و تکمیل فضاهای آموزشی مورد نیاز شد .   

امام جمعه شهرستان بیجار نیز در این نشست با اشاره به مسئولیت خطیر آموزش و پرورش در تربیت نسل نوجوان و جوان ، اقدامات صورت گرفته در این راستا را شایسته تقدیر دانست و با تاکید بر نقش معلمان و فرهنگیان در مناسب های مختلف، خواستار حضور گسترده کلیه اقشار به خصوص دانش آموزان و فرهنگیان در راهپمایی یوم الله 22 بهمن و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه 98 شد و گفت: حضور حماسی مردم در این عرصه ها، باعث عظمت و حفظ ارزشها است.

در ابتدای این نشست غلامرضا جعفری مدیر آموزش و پرورش بیجار از کسب رتبه دوم استانی شورای آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و از همکاری و همراهی اعضای شورا تقدیر و تشکر کرد .

وی هم چنین به تشریح موفقیت ها و دستاوردهای آموزش و پرورش شهرستان در حوزه های مختلف پرداخت و کسب رتبه اول استان در کنکور سراسری در پنج سال متوالی را یکی از دستاورد های شهرستان عنوان کرد وبا اشاره به موفقیت های ورزش دانش آموزی شهرستان، تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی را از اولویت های کاری بیجار اعلام کرد . 

گفتنی است در این نشست مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با توجه به مشکل دیوار هنرستان استقلال بیجار مقرر شد با کمک شهرداری شهرستان نسبت به تخریب و رفع مشکل آن اقدام شود .

شایان ذکر است در پایان این نشست با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و فرماندار شهرستان از اعضای شورای آموزش و پرورش بیجار و دست اندرکاران امر با اهدای لوح سپاس تجلیل شد .    

به اشتراک بگذارید :