22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ ۱۳:۳۸:۱۸
کد مطلب:  iAKNqTKf
معاون وزیر آموزش و پرورش در همایش خیرین مدرسه ساز آباده:
تا کنون 100 هزار کلاس درس توسط مردم ساخته شده است

معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: از مجموع 520 هزار کلاس درس در کشور، یکصد هزار کلاس توسط مردم ساخته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر مرتضی رییسی  در همایش  خیرین مدرسه ساز شهرستان آباده ، با اشاره به سخن مقام معظم رهبری  ، مبنی بر اینکه " مجموعه خیرین مدرسه ساز در  کشور ، یکی از  پدیده های مبارک انقلاب اسلامی است " گفت: تا کنون از مجموع 520 هزار  کلاس درس ساخته شده در کشور، 100 هزار کلاس توسط مردم و خیرین مدرسه ساز  ساخته شده .

وی افزود : در واقع  یک پنجم دانش آموزان ما در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که توسط مردم ساخته شده است .

دکتر رییسی  با بیان اینکه " در هیج جای جهان ، در  این حجم مردم  در فرایند تعلیم و تربیت و کمک به نظام آموزشی حضور ندارند"  افزود :  به طور متوسط پس از پیروزی انقلاب در کشور  ،روزانه 7 و درهر هفته  50 کلاس در س توسط مردم ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.

معاون وزیر  آموزش و پرورش  گفت: آموزش و پرورش زمانی مفهوم پیدا می کند که  از کمک  و مشارکت مردم استفاده شود، چرا که نظام و حکومت متعلق به مردم است  و مردم باید  در مهمترین تصمیمی که برا ی آنها گرفته می شود تعیین کننده باشند و این مهمترین تصمیم موضوع تربیت و آموزش فرزندانشان است.

دکتر رییس همچنین با اشاره مجدد  به سخن مقام معظم رهبری  مبنی بر اینکه " آموزش و پرورش را درست کنید و در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنید  که اگر اینجا اصلاح شود کشور اصلاح خواهد شد، افزود : در گذشته تاریخی این کشور افراد توانمند زیاد بوده اند ، اما  نامی از آنها نیست ، مگر کسانی که برای رضای خداوند در این مسیر سرمایه گذاری کرده اند .

وی از استان فارس به عنوان یکی از  استان های  سرآمد کشور  در زمینه کمک مردم به آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: مردم ایران به دلیل غیرت  و علاقه خاص به حفظ نظام اسلامی ،  برای  کمک به  میهن خود از جان و مال خود گذشتند  که  این کار  در هیچ جای جهان سابقه ندارد .

رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور  گفت: در سال های اخیر با وجود مشکلات مالی ، حضور مردم در این زمینه  کاهش نیافته ، چنانچه  در سال گذشته بیش از 700  میلیارد تومان  کمک خیرین  به اموزش و پرورش را  شاهد بودیم   تا آموزش و پرورش به سطح استاندارد برسد .

وی با مقایسه وضعیت مدارس کشور در پیش از انقلاب و پس از آن گفت: هم اکنون تنها 10 درصد مدارس ما به صورت دو نوبته اداره می شود و هدف ما در راستای افزایش عدالت آموزشی  و استاندارد کردن همه مراکز آموزشی است .

دکتر رییسی گفت:  دولت به تنهایی قادر به تامین نیازهای دستگاه عظیم تعلیم و تربیت  نیست و  نیاز به کمک مردم دارد.  

معاون وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه "هم دولت و مجلس از خیرین حمایت قانونی می کنند" گفت: بر اساس  مصوبه  اخیر مجلس،  دولت مکلف شد تا معادل کمک خیرین مدرسه ساز،  اعتبارات لازم در نظر گرفته  و تسهیلات مناسبی  برای خیرین در نظر بگیرد .

به اشتراک بگذارید :