14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ ۱۳:۳۷:۰۷
کد مطلب:  nTmJL3IS
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جمع خیرین مدرسه ساز شهرستان آباده تاکید کرد :
نقش بزرگ خیرین مدرسه ساز در تربیت انسان های متعهد و مسوول

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: خیرین با کار خیرخواهانه خود ، در مسیر تربیت انسان های متعهد و مسوول قدم برداشته و در این راه نقش بزرگی دارند ، و این توفیق کمی نیست .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در همایش  تقدیر از  خیرین مدرسه ساز شهرستان آباده  با اشاره به آیه "الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ ... " گفت: این آیه به دفعات در قرآن  کریم تکرار شده  که در آن به ایمان به خدا و عمل صالح  تاکید  شده است  و  همواره در آیات الهی بعد از تاکید بر این موضوع  ، خداوند به  بندگان خود بشارت داده.

وی افزود : این آیه بیانگر آن است که  انجام عمل صالح برای همه انسان ها امکان پذیر است، از یک  لبخند ساده  بر روی یه کودک یتیم گرفته تا  بزرگترین  اعمال صالح ، همانند آنچه امام خمینی (ره ) در این کشور انجام داد و انقلاب اسلامی  را در ایران  گسترش داد.

آذری در ادامه  گفت: بهترین عمل صالح عملی است که منجر به تربیت انسان شود، چرا که با تربیت هر انسانی ما  نسلی را تربیت کرده  و چشمه  جوشانی ایجاد کرده ایم که انسان های دیگری از ان استفاده می کنند و این چشمه جوشان  آموزش و پرورش است .

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود : اینگونه  تربیت انسان هایی  متعهد و مسوول در آموزش و پرورش اتفاق می افتد و تربیت این افراد  یک عمل صالح است.

وی با بیان اینکه " اسلام برای انسان های بی تفاوت و غیر مسوول چندان منزلتی قائل نیست"  افزود :  بیشترین تاثیر در عبادات اجتماعی و احساس مسوولیت در برابر  همه افراد جامعه است  و هر انسانی به هر اندازه که بتواند از افراد خانواده و  جامعه خود  را اصلاح کند ، بهترین عمل صالح  را انجام داده است.

آذری  خطاب به خیرین مدرسه ساز گفت : باید به شما خیرین  تبریک گفت ، چرا که عمل صالح  شما  برای سالیان سال  ساری و جاری است و همه دانش آموزانی که از عمل خیر شما بهره مند می شوند  و در آن فضای آموزشی و پرورشی  چیزی فرا می گیرند ، به عنوان اعمال ما تقدم و ما تاخر به حسابتان نوشته می شود .

وی افزود: شما با کار خیرخواهانه خود ، در مسیر تربیت انسان های متعهد و  مسوول قدم برداشته و در این راه نقش بزرگی دارید ، و این توفیق کمی نیست .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  ابراز امیدواری کرد  خیرین  شهرستان  با فرهنگ و تاثیر گذار  آباده  بیش از گذشته به آموزش و پرورش کمک کنند .

آذری با تاکید بر اینکه "  آموزش و پرورش علاوه بر نیاز مالی ، به کمک فکری هم نیازمند است " افزود : ما زمانی می تواتیم  به آموزش و پرورش خدمت کنیم که از مشارکت همه مردم در این زمینه استفاده کنیم و از فکر و انگیزه آنها نیز کمک کنیم.

وی با اشاره به سخن امام خمینی  (ره) مبنی بر اینکه "معلمین در  ورود به  مدرسه و کلاس در س ، به وضعیت پوششی دانش آموزان نگاه نکنند ، شاید یکی از اینها مقدرات کشور را در آینده در دست گیرد"  تاکید کرد  : همه معلمین  در ورود به کلاس، باید محبت و عدالت را   در بین دانش آموزان به تساوی تقسیم کنند . 

به اشتراک بگذارید :