22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۰۸:۲۳:۲۳
کد مطلب:  1071553
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد:
پیشتازی ورزش دانش آموزی استان در قطب الف کشوری

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان با تشریح موفقیت ها و شاخص های عملکردی این حوزه در سال تحصیلی گذشته، از کسب رتبه اول قطب الف کشوری در انجام فعالیت های ورزش دانش آموزی خبر داد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان افشین خوش گوار با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به جایگاه تربیت بدنی در سند تحول بنیادین ، گفت: شادابی و با نشاط سازی  فضاهای آموزشی باعث علاقه مندی دانش آموزان به ورزش و تربیت بدنی خواهد شد .

ویبهره گیری از وجود 899 معلم تربیت بدنی و نیروی انسانی توانمند با تحصیلات و تخصص بالا را از مهم ترین ظرفیت و ویژگی های حوزه تربیت بدنی استان بر شمرد و با بیان اینکه با همکاری و همراهی معلمان تربیت بدنی طرح های مختلی در سطح مدارس اجرا می شود، گفت: با تلاش مسئولین و دست اندرکاران امر در سطوح مختلف ، کارنامه تربیت بدنی استان درخشان بوده و در سال تحصیلی گذشته دستاوردها و موفقیت خوبی در سطح کشور کسب شده است .

خوشگوار با بیان اینکه از مجموع 197 برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان ،32 برنامه مختص معاونت تربیت بدنی و سلامت است که 18 برنامه آن در زیرنظام مدیریت و راهبری،6 برنامه در زیرنظام برنامه درسی،یک برنامه در زیرنظام فضا و تجهیزات،6 برنامه در زیرنظام تربیت معلم و نیروی انسانی و یک برنامه در زیرنظام پژوهش و ارزشیابی اجرا می شود، اظهار داشت: برای عملیاتی شدن این برنامه 69 فعالیت در سطوح مختلف پیش بینی شده است و  44 فعالیت در بخش تربیت بدنی و 25 فعالیت در حوزه سلامت و بهداشت اجرا می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان هم چنین به معرفی طرح های حوزه تربیت بدنی نیز اشاره کرد و گفت: در سطح استان طرح همراه مدیران مدارس با برنامه های معاونت، اخذ سهم تربیت بدنی از منابع مدرسه ، طرح مدرسه میزبان ، طرح انجمن های ورزشی دانش آموزان ، مدرسه پویا و طرح کلاس درس تربیت بدنی در سازه مدرسه در دستور پیگیری قرار دارد .

وی از افتتاح اولین زورخانه دانش آموزی استان خبر داد و گفت: زور خانه دانش آموزی استان در سالن ورزشی استاد پژوهش بهاران سنندج راه اندازی و به دانش آموزان خدمات ارائه می دهد .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از گزارشی خود به تشریح موفقیت و دستاوردهای این حوزه پرداخت و گفت: در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان استان در مرحله کشوری مسابقات ورزشی موفق به  کسب 40 مدال رنگارنگ شامل  6 مدال طلا ، 11  نقره و 23  برنز در رشته های مختلف شدند.

وی کسب مقام اول کشوری تیم کشتی پهلوانی و زورخانه ای دانش آموزان استان ، کسب مقام سوم کشوری تیم فوتسال دانش آموزان متوسطه اول استان ، کسب مقام چهارم کشوری تیم بسکتبال دانش آموزان پسر متوسطه اول استان ، کسب مقام پنجم کشوری تیم بسکتبال دانش آموزان متوسطه دوم دختران استان ، کسب مقام ششم کشوری تیم تنیس روی میز دانش آموزان متوسطه اول پسران استان ، کسب مقام هشتم کشوری تیم هندبال دانش آموزان متوسطه اول دختران استان و کسب رتبه عالی ورزش دانش آموزی  کردستان در  مسابقات ورزشی  را از مهم ترین موفقیت های کسب شده عنوان کرد .

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان هم چنین به موفقیت های دبیران تربیت بدنی در رقابت های علمی و ورزشی نیز اشاره کرد و کسب دو مقام اول کشوری جشنواره روش های برتر درس تربیت بدنی توسط تیم های معلمان تربیت بدنی استان در دوره های ابتدای و متوسطه و کسب 8 مقام برتر انفرادی کشوری و چهارم تیمی توسط تیم های علمی و تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه را از جمله این موفقیت ها بر شمرد .

 وی افزود : تقدیر معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از آموزش و پرورش کردستان در حوزه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی  و تقدیر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از فعالیت ها و اقدامات آموزش و پرورش کردستان در حوزه پیشگیری از اعتبار و آسیب های اجتماعی دیگر موفقیت های استان است .  

 خوشگوار در پایان کسب رتبه سوم استانی در اجرای برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر در تیرماه 98 ، کسب 6  رتبه برتر کشوری در هشتمین جشنواره نوجوان سالم و کسب دو رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان استان در جشنواره سفیران سلامت را از موفقیت های دیگر این حوزه بر شمرد.

به اشتراک بگذارید :