13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۲۰:۳۷:۳۲
کد مطلب:  1071247
برای اولین بار در کشور؛
اولین نمایشگاه جابربن حیان برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در تبریز افتتاح شد

اولین نمایشگاه جابربن حیان دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور با حضور معاون وزیر و رییس آموزش و پرورش استثنایی کشوردر مدرسه استثنایی محمد مردانی آذر ناحیه 2 تبریز به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رییس آموزش و پرورش استثنایی کشور در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: این جشنواره که در مقطع ابتدایی در سطح کشور برگزار می شود یک موقعیت عالی برای یادگیری دانش آموزان است تا بتوانند دستاوردهای علمی، پژوهشی، مهارتی و خلاقیت خودشان را نشان دهند.

سیدجواد حسینی افزود: همچنین این جشنواره، فرصتی برای پر کردن بهینه اوقات فراغت دانش آموزان است و استان آذربایجان شرقی این خلاقیت و نوآوری را داشت که این نمایشگاه را ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه برپا کند و در بازدیدی که از نمایشگاه داشتم بسیار شگفت زده شدم برای این که کارهای خوبی را این بچه ها به نمایش گذاشته اند.

گفتنی است در این نمایشگاه 72 طرح از تمامی مدارس استثنایی استان در گروه های آسیب دیده بینایی، شنوایی، کم توان ذهنی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی برای اولین بار در کشور در دو حوزه گیاهان و جانوران در این نمایشگاه شرکت کردند و با یکدیگر به رقابت پرداختند که نتایج پس از داوری در روزهای آینده اعلام می شود./روشنی

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :