15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۱۵:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1071080
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
خط مقدم نظام تعلیم و تربیت، مدیران واحدهای آموزشی هستند

اعتدادی: مدیران واحد های آموزشی موتور محرک جریان آموزش و پرورش محسوب می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در چهاردهمین روز از بهمن ماه ۱۳۹۸، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گردهمایی نمایندگان مدیران مدارس دوره دوم آموزش متوسطه، معاونین، کارشناس مسئولان و کارشناسان آموزش متوسطه نواحی و مناطق استان در سخنانی ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، مدیران واحدهای آموزشی را تحرک بخش جریان آموزش و پرورش دانسته و اظهار داشت: خط مقدم نظام تعلیم و تربیت، مدیران واحدهای آموزشی هستند که به عنوان موتور محرک جریان آموزش و پرورش محسوب می شوند؛ امروزه اکثر مدیران واحدهای آموزشی ما با وجود کمبودها و نارسایی ها به ویژه معضل کمبود نیروی انسانی، به شایستگی نقش آفرینی می کنند که تلاش های ایشان بسیار قابل تقدیر است.

اعتدادی با اشاره به اهمیت تربیت نسل آینده برابر با شاخص های انقلاب اسلامی بیان داشت: آماده سازی و تربیت نسل آینده کشور به فرهنگیان واگذار شده است و ما متعهد هستیم این نسل را در طراز مطلوب تعیین شده در نظام آموزش و پرورش تربیت کنیم؛ چرا که دانش آموزان، آینده سازان کشور، نظام و انقلاب هستند.

 وی در همین رابطه افزود: برای دستیابی به این مهم یعنی تربیت نسلی در طراز نظام، راهکارها و شاخص های متعددی هست که باید به نحو مطلوب مورد توجه قرار گیرد. یکی از نکاتی که در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرد اینست که گفتمان آموزش و پرورش باید به عنوان گفتمان اصلی جامعه قلمداد شود و در این راه لازم است نظر تمامی مسئولین به مساله آموزش و پرورش جلب شود که  این امر با فعالیت های علمی، پژوهش محور، تبیینی و توجیهی میسر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به معضلات آموزش و پرورش استان که باید مورد توجه قرار گیرد بیان داشت: در طول مدت اخیر با تلاش های انجام شده شرایط به گونه ای پیش رفته که مسئولین استانی به ویژه استاندار محترم اصفهان، توجه ویژه ای به معضلات آموزش و پرورش استان به ویژه مساله کمبود نیروی انسانی معطوف داشته اند.

اعتدادی در بخش دیگری از سخنان خود ترویج گفتمان تعلیم و تربیت را از دیگر لازمه های تربیت نسلی در طراز نظام دانسته و افزود: امروزه می بایست الگوی مفهومی گفتمان تعلیم و تربیت با افقی مشترک بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه راه فعالیت های ما قرار گیرد تا نتایج مطلوب و مورد نظر حاصل گردد.

وی در پایان با ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان اصفهان در سال تحصیلی آینده تصریح نمود: با تمامی مشکلاتی که در حوزه نیروی انسانی داشته ایم، مدیران ما بهترین نقش آفرینی ممکن را داشته اند و همدلی و همکاری ایشان با مجموعه آموزش و پرورش ستودنی است.

 

به اشتراک بگذارید :