18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ ۱۱:۳۴:۵۹
کد مطلب:  ubfdikM5
به مناسبت هفته معلم ، نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد
از 293 معلم نمونه قزوین تجلیل می شود

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین از تجلیل ۲۹۳ معلم نمونه این استان به مناسبت هفته معلم و با حضور دکتر نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور خبر داد.

سالار قاسمی صبح پنجشنبه در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: آموزش و پرورش استان ۱۶ هزار معلم شاغل و ۸ هزار معلم بازنشسته دارد که باید جایگاه آنان مورد تکریم قرار گیرد.

وی افزود: تمام مردم و مسئولان باید تمام قد در خدمت معلمان باشد و کسانی که بیشتر در خدمت این قشر باشند، سرافرازتر هستند.

قاسمی ادامه داد: عملی شدن بسیاری از امور منوط به پرداختن به آموزش و پرورش است و در این راستا برای اقتصاد مقاومتی نیز باید پیش از هر کار به فرهنگ آن پرداخت که تحقق این امر، توجه به آموزش و پرورش را می طلبد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: انتظار از اصحاب رسانه و دیگر افراد، مسئولان و دستگاه های استان این است که در طول سال به ویژه هفته معلم، تمام افراد قشر معلم احساس کنند که این هفته مختص تکریم آنان است.

قاسمی اضافه کرد: معلمانی در شهرها و روستاها فعالیت دارند که برخی از آنان در روستاهای دور، حتی ۶ پایه را همزمان در یک کلاس تدریس می کنند و ضرورت تکریم و حمایت آنان در عین حفظ عزت، حرمت و منزلت این قشر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما جلب کمک های مادی برای تامین هدایای روز معلم نیست؛ زیرا این کار، دور از شان مجموعه فرهیخته آموزش و پرورش است؛ بلکه می خواهیم فضایی ایجاد شود که شان و حرمت معلمان حفظ شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: تا زمانی که آموزش و پرورش اولویت نخست جامعه نباشد، تنها به ظاهر و سیمای امور توجه شده و حل مسائل جامعه نیازمند توجه عملی همگانی به این حوزه است.

قاسمی برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم در استان قزوین را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حضور شخصیت های برجسته و مسئولان کشوری از جمله محمدرضا عارف، برگزاری همایش ها و اجرای برنامه های مختلف برای این هفته تدارک دیده شده و برنامه ریزی برای این کار از حدود دو ماه پیش در آموزش و پرورش استان آغاز شده است.

وی بیان کرد: بناست در این هفته در تمام مناطق چهارده گانه آموزش و پرورش در یک روز مشخص، همایش سراسری هفته معلم برگزار شود و از معلمان تقدیر به عمل آید.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: سیزدهم اردیبهشت ماه به مناسبت هفته معرفی مشاغل افتتاح نمایشگاهی با همین عنوان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی با حضور نجفی، مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور در دستور کار قرار دارد تا تمام مدارس استان به مدت سه روز بتوانند دستاوردهای خود را در آن به نمایش بگذارند.

قاسمی عنوان کرد: مراسم تجلیل از معلمان نمونه در همان روز برگزار می شود و در آن از ۲۷۰ معلم نمونه منطقه ای، ۲۲ معلم نمونه استانی و یک معلم نمونه کشوری از استان قزوین با حضور مشاور رئیس جمهور مورد تجلیل قرار می گیرند.

انتخاب ۲ معلم قزوینی به عنوان شهید شاخص کشور

وی با اشاره به انتخاب دو شهید معلم قزوینی به عنوان شهدای شاخص کشوری بیان کرد: شهید قدرت الله چگینی و شهیده رضایی مایه افتخار استان و جامعه فرهنگی هستند و از این رو برنامه هایی نیز در این زمینه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین برگزاری همایش پیاده روی، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور فرهنگیان، تقدیر از ۲۰۰ نفر از فرزندان شهدای فرهنگی و تجلیل از فرهنگیان پیشکسوت و متولد ۱۳۲۹ استان قزوین از دیگر برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم به شمار می رود.

قاسمی عنوان کرد: در هفته معلم از برنامه یک ساله آموزش و پرورش قزوین رونمایی می شود و برای اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش، نظام جامع برنامه ریزی، عدالت آموزشی، ارتقای کیفیت و ساماندهی نیروی انسانی در آن لحاظ شده است.

وی به همایش تقدیر از تلاشگران نیم قرن فعالیت فرهنگی در استان اشاره و تصریح کرد: آموزش و پرورش استثنایی نیز در این هفته با اجرای همایش بزرگداشت مقام معلم با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و معاون وزیر آموزش و پرورش مورد توجه است؛ چرا که این بخش اهمیت فوق العاده زیادی دارد و موفقیت های خوبی هم به دست آورده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین یادآور شد: تکریم معلمان و مسائل رفاهی این قشر در اجرای برنامه های یاد شده مد نظر قرار دارد و دورنمای فعالیت های آموزش و پرورش در هفته معلم، توجه به سفر هیئت دولت به استان قزوین است.

مدرسه انرژی اتمی کلنگ زنی می شود

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسش های خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر یک مدرسه انرژی اتمی در کشور وجود دارد و دو باب مدرسه دیگر نیز بناست راه اندازی شود که راه اندازی یک مدرسه انرژی اتمی در قزوین در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: زمین این مدرسه مقرر شده با همراهی و همکاری شهرداری در جای مناسبی اختصاص یابد و کلنگ احداث آن در هفته معلم بر زمین زده می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش قزوین ادامه داد: فعالیت های این اداره کل با برنامه محوری به پیش می رود؛ تا آنجا که از هم اکنون برای پروژه مهر و بازگشایی مدارس استان برنامه ریزی شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: غیر از مدارس هیئت امنایی و مدارس غیرانتفاعی با نرخ مشخص، هیچ مدرسه ای حق دریافت وجه از خانواده ها و دانش آموزان را ندارد و در صورت مشاهده، با مدیران مدارس متخلف برخورد می شود.

به اشتراک بگذارید :