22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۱۱:۱۳:۴۴
کد مطلب:  1070149
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر صورت گرفت:
حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در برنامه تلویزیونی و تشریح موفقیت و دستاورد های استان

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با حضور در برنامه زنده تلویزیونی « روژ مان » برنامه های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر، دستاوردها و موفقیت های کسب شده را تشریح کرد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز دوشنبه 14 بهمن ماه 98 همزمان به سومین روز از دهه مبارک فجر که به نام جوان انقلابی، جهاد علمی، امیدآفرینی نام گذاری شده است، مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با حضور در برنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای مرکز استان، به تشریح دستاوردهای حوزه تعلیم و تربیت استان در سال تحصیلی گذشته و موفقیت های دانش آموزان در عرصه های مختلف پرداخت .

وی با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجرگفت: در بیانیه گام دوم انقلاب، عمده ماموریت بر روی جوانان معطوف شده است و مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در این بیانیه بر علم آموزی و آینده نگری تاکید زیادی کرده اند .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه مهم ترین مبنای قوی بودن، علم و علم آموزی است؛ گفت:  موثرترین فاکتور پیشرفت کشور، اهمیت دادن به موضوع علم و علم آموزی به صورت عمیق و پایدار است و موفقیت های کشور مرهون تلاش و جهاد علمی می باشد.  

قربانی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اهم دستاوردهای آموزش و پرورش استان کردستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و ... موفقیت های خوبی کسب شده است و در تعدادی از شاخص های علمی استان کارنامه درخشانی دارد.

وی کسب رتبه اول کشور در المپیاد دانش آموزی نانو در طول چهار سال متوالی، کسب رتبه سوم تا پنجم کشور در جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی و ارتقای رتبه استان از 17 به جایگاه نهم کشور در کنکور سراسری را از مهم ترین موفقیت های استان برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین موفقیت های استان در عرصه ورزش دانش آموزی را نیز تشریح کرد و با بیان اینکه جایگاه استان از رتبه 28 کشوری به هفتم ارتقاء یافته گفت: در منطقه الف کشور نیز کردستان در چند سال اخیر رتبه اول را کسب کرده است .

به گفته وی کردستان در حوزه مسابقات فرهنگی و هنری نیز پیشتاز بوده و در مسابقات فرهنگی و هنری و پرسش مهر ریاست جمهوری با کسب رتبه های برتر کشور، سرآمد می باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان توسعه آموزش های فنی و حرفه ای را یکی از اولویت های استان بر شمرد و با بیان اینکه در سال 57 تنها پنج هنرستان در استان فعالیت داشت، گفت: در حال حاضر 130 هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش در استان دایر و رشته های مختلف به هنر جویان آموزش داده می شود .

 قربانی ارتقای پوشش تحصیلی دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی به ویژه دانش آموزان دختر و ایجاد فرصت های برابر آموزشی را در اولویت برنامه های استان عنوان کرد و گفت: در سال 1357 تنها 18 درصد دختران استان تحت پوشش تحصیلی قرار داشتند و در حال حاضر این رقم به 48 درصد ارتقا یافته است .   

وی در بخش پایانی سخنان خود به تشریح برنامه های آموزش و پرورش به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و کمیته دانش آموزی و فرهنگیان پرداخت و برگزاری زنگ انقلاب در کلیه مدارس، اجرای یادواره شهدای دانش آموزی، تکریم خانواده های معظم شهدای فرهنگی، اجرای گروه سرود 1357 نفری دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، برگزاری گفتمانهای انقلاب اسلامی در مدارس، مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی ، گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حضور دانش آموزان و فرهنگیان در آیین غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا و راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را از مهم ترین برنامه های استان بر شمرد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین از افتتاح و بهره برداری پروژه های عمرانی همزمان با ایام الله دهه بمارک فجر انقلاب اسلامی در استان خبر داد و گفت: 31 پروژه آموزشی شامل مدارس 2 تا 12 کلاسه افتتاح و با تکمیل کار استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس، حدود 97درصد  سیستم گرمایشی مدارس استان استاندارد سازی شده است .        

به اشتراک بگذارید :