3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1069862
تکذیب شایعه پراکنی در فضای مجازی
عدم صحت " ممنوعیت استفاده از کلمه مبارکه بسم الله در پروژه‌های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی"

.

عدم صحت ممنوعیت استفاده از کلمه مبارکه بسم الله در پروژه‌های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی

معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص شایعه پخش شده در شبکه های مجازی تحت عنوان " ممنوعیت استفاده از کلمه مبارکه بسم الله در پروژه‌های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی" اعلام کرد: این موضوع کاملا عاری از صحت است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاونت آموزش ابتدایی در خصوص انتشار شایعه ای مبنی بر " ممنوعیت استفاده از کلمه مبارکه بسم الله در پروژه‌های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی جشنواره جابربن حیان " به اطلاع می‌رساند؛ چنین موضوعی کاملا عاری از صحت است و در شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های ارسالی که به صورت مکتوب موجود هستند؛ چنین چیزی وجود ندارد و این ادعا که برای شرکت در مجامع بین المللی این تصمیم گرفته شده نیز کذب محض است.

شایان ذکر است به منظور حذف رقابت‌های فردی و با توجه به دشواری‌های جابجا کردن دانش آموزان دبستانی امسال حتی مرحله کشوری در سطح دانش آموزی نیز حذف شده است و تنها جشنواره با محوریت مدارس در سطح منطقه و استان برگزار خواهد شد.

علاوه بر این وزارت آموزش و پرورش به منظور تعمیق هویت دینی و ملی کودکان برنامه انس با قرآن و هویت کودکان ایران اسلامی را از دوره پیش دبستانی پیگیری می‌نماید.

به اشتراک بگذارید :