22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۰۸:۰۳:۴۱
کد مطلب:  1069568
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
مشارکت بیش از 8140 نفر از دانش آموزان استان در جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گردستان گفت: چهارمین دوره مسابقات کتابخوانی مرحله آموزشگاهی دانایی و توانایی در سطح مدارس 16 ناحیه و منطقه استان کردستان برگزار شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان حجت اله نریمانی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به مشارکت دانش آموزان در این مسابقه اشاره کرد و گفت: در دوره ابتدایی در پایه های اول و دوم 1166 نفر ،پایه های سوم و چهارم 2307 نفر و در پایه های پنجم و ششم 2623 نفر در این مسابقات شرکت نمودند.

وی افزود : آزمون مرحله آموزشگاهی در دوه اول ابتدایی به صورت خلاصه نویسی و سایر دوره ها به صورت آزمون تستی و تشریحی برگزار گردید .

 معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه اظهار داشت : در دوره اول متوسطه تعداد 1616 نفر و در دوره دوم متوسطه تعداد 430 نفر مشارکت نمودند و مقرر شد در پایان آزمون از هر مدرسه  در هر پایه تحصیلی 5 نفر از دانش آموزان برتر به مرحله شهرستانی معرفی شوند که آزمون مرحله شهرستانی نیمه دوم اسفند ماه 98 در بین دانش آموزان منتخب مرحله آموزشگاهی برگزار خواهد شد .

 نریمانی با اشاره به افزایش تعداد دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات مرحله آموزشگاهی نسبت به سال تحصیلی گذشته افزایش    35  درصدی را داشته  است که نوید بخش  گسترش و توسعه فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در بین دانش آموزان استان می باشد .

به اشتراک بگذارید :