21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۰۷:۵۳:۴۷
کد مطلب:  1069532
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد :
فعالیت 137 مدرسه شبانه روزی با تحت پوشش قرار دادن بیش از 14 هزار دانش آموز استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: 14500 دانش آموز استان در 137 مدرسه شبانه روزی مشغول به تحصیل بوده و به آنان خدمات آموزشی و پرورشی ارائه می شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان مهدی نامدار با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، به تشریح شاخص های عملکردی و خدمات آموزش و پرورش در بخش مدارس شبانه روزی و پوشش تحصیلی دانش آموزان مناطق روستایی و محروم پرداخت .

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 137 مدرسه شبانه روزی در دوره های تحصیلی اول و دوم متوسطه در استان فعالیت دارد، گفت: هم اکنون 14500 دانش آموز مناطق مختلف در این مدارس مشغول ادامه تحصیل بوده و به آنان خدمات مختلف ارائه می شود .

مهدی نامدار هم چنین از فعالیت کارگاه های خود اتکایی در جوار مدارس شبانه روزی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 58 کارگاه فعال در مدارس فعالیت داشته و دانش آموزان در این کارگاه ها مشغول آموزش هستند . 

وی به اهداف راه اندازی کارگاه های خود اتکایی نیز اشاره کرد و استفاده بهینه از امکانات مدارس در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، تقویت روحیه کار و تلاش و نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی و ارزش آفرینی ، ارتقای سطح مسئولیت پذیری و مشارکت جویی دانش آموزان در انجام کارگروهی، زمینه سازی هدایت تحصیلی و شغلی مناسب دانش آموزان و بستر سازی خودباوری و کار آفرینی فارغ التحصیلان، برنامه ریزی جهت شناسایی و معرفی توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی مناطق مختلف کشور و بهره مندی دانش آموزان، اولیاء مربیان و جامعه محلی از دستاورد های حاصل از اجرای طرح های خوداتکایی را از اهداف طرح خوداتکایی بر شمرد .

به اشتراک بگذارید :