14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۴:۴۳:۵۵
کد مطلب:  1069121
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در کارگروه کیفیت بخشی به شاخص های متوسطه استان عنوان کرد:
ضرورت تدوین سند چشم انداز توسعه برای هر منطقه آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: لازمه ارتقای شاخص های کیفی مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان تدوین سند چشم انداز توسعه خاص هر منطقه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۸ در جلسه کارگروه کیفیت بخشی به شاخص های آموزش و پرورش خوزستان گفت: ایجاد شوق و انگیزه در بین مدیران و همکاران فرهنگی سطح مناطق و نواحی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان در حوزه نیروی انسانی است.


وی با بیان اینکه ارتقای شاخص میانگین امتحانات نهایی به عنوان یک اصل در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت استان قرار گرفته‌است، خاطرنشان کرد: استفاده از راهبردهای تشویقی و ارتقای وضعیت رفاهی فرهنگیان به عنوان دو برنامه عملکردی به صورت جدی دنبال می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه تدوین سند چشم انداز توسعه برای هر منطقه آموزش و پرورش استان امری ضروری است؛ خاطرنشان کرد: ایجاد شوق و انگیزه در بین همکاران، برنامه ریزی برای ایجاد رضایت شغلی و همچنین توجه به برقراری عدالت آموزشی می بایست از رئوس اصلی سند چشم انداز توسعه در سطح مناطق و نواحی استان باشد.


مودت در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به شاخص میانگین امتحانات نهایی پایه داوزدهم، توضیح داد: از طریق پایش نتایج امتحانات و هم فکری با گروه های آموزشی می بایست همه همکاران در سطح مناطق تمام تلاش خود را برای ارتقای شاخص میانگین امتحانات نهایی به کار ببندند.


وی در پایان یادآور شد: بیش از یک سوم جمعیت دانش آموزی استان در حوزه مرکز استان قرار دارد که در این راستا هر گونه اقدام اثر بخش در حوزه شاخص های این مدارس می تواند زمینه ساز ارتقای وضعیت استان باشد.

به اشتراک بگذارید :