22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۳:۱۰:۲۹
کد مطلب:  1068761
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
نشست کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد

در نشست کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد ، برنامه های عملیاتی مهر 98 تا مهر 99 کارگروه مورد بررسی و پیرامون اجرای برنامه ها بحث و تبادل نظر شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان این نشست صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل، مسئول نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان در استان و اعضای کارگروه برگزار شد .

قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با تشکر از اهتمام اعضای کارگروه استانی در پیگیری اقدامات، رسالت اصلی کارگروه استانی را بستر سازی و ایجاد ظرفیت برای سرمایه گذاری صندوق ذخیره در برنامه های مرتبط با آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: تلاش های صورت گرفته باید منجر به رفاه فرهنگیان استان شود .

وی احداث خانه معلم، کلینیک درمانی ، مسکن فرهنگیان و ... را از محورهای مشارکت و سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در استان بر شمرد و با تاکید بر معطوف شدن جهت برنامه ها در این راستا، خواستار تهیه برنامه های پیشنهادی در قالب طرح با بهره گیری از نظرات کارشناسی جهت ارائه به صندوق ذخیره فرهنگیان کشور شد .

رشید قربانی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده در خصوص صندوق، رفع ذهنیت منفی مربوط به فعالیت های این موسسه بزرگ، شفاف سازی و افزایش نظارت ها، به علل کاهش اعضای صندوق در سطح کشور و استان پرداخت و با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی و بررسی دلایل آن، تصریح کرد: باید متناسب با علل و موضوعات، برای رفع آن و افزایش اعضای صندوق، چاره اندیشی و راهکار لازم ارائه شود .

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر مسئولین کشوری صندوق ذخیره فرهنگیان با استانها و بهره گیری از نظرات فرهنگیان و کارگروه های استانی، ایجاد احساس مسئولیت و پیش بینی اهرم های تشویقی را برای افزایش عضویت و سهم اعضا موثر دانست و با اشاره به لزوم تبیین اثرات بلند مدت صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعضاء، گفت: این برنامه ها نیازمند انجام اقدامات تبلیغی و بستر سازی مناسب می باشد .

در ابتدای این نشست نظام مرادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان، گزارشی از اقدامات کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه کرد و با بیان اینکه نمایندگی صندوق و امورات مربوط به فرهنگیان عضو، تحت نظر شرکت فرآیند نوین استحکام سازه پیگیری می شود، گفت: در سال تحصیلی جاری 6 برنامه ابلاغی در قالب فعالیت های کارگروه پیگیری می شود .

وی جذب فرهنگیان جدید الورود سال های 99-98 ، جذب شاغلین غیر عضو، نگه داشت اعضای شاغل، افزایش ماهیانه حق عضویت، کاهش آمار اعضای انصرافی و اجرای طرح استمرار بازنشستگان را شش برنامه اولویت دار مهر 98 تا مهر 99 عنوان کرد .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان در ادامه گزارشی از اقدامات، جلسات و مصوبات کارگروه استانی ارائه کرد و برگزاری منظم و ماهیانه جلسات ، حضور در نشست های توجیهی شهرستانی و ارسال فرم های عضویت ، شفاف سازی و اطلاع رسانی اقدامات و برنامه ها را از مهم ترین فعالیت های انجام شده بر شمرد .

مرادی وضعیت فعلی صندوق را مناسب، پویا و فعال دانست و با تاکید بر رسالت مطالبه گری کارگروه استانی و پیگیری درخواست ها، سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در تامین مسکن فرهنگیان فاقد مسکن و مشارکت در اجرای بند دال تبصره 9 به منظور سرمایه گذاری و ایجاد درآمد پایدار برای آموزش و پرورش را از خواسته های استان عنوان کرد .

حسین علی محمدی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کردستان نیز در این نشست گزارشی از پیگیری مصوبات ارائه کرد و گفت: وصول سهم دولت در سال های قانون برنامه پنجم در دستور کار صندوق بوده و از طریق مسئولین ذیربط در حال پیگیری است.

وی گزارشی از میزان عضویت فرهنگیان استان در صندوق ذخیره به تفکیک شهرستان و مناطق ارائه کرد و با بیان اینکه در حال حاضر حدود 69 درصد از فرهنگیان کردستان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، تلاش کارگروه استانی را افزایش اعضای صندوق و میزان سهم الشرکه تا 5 درصد عنوان کرد .

علی محمدی از حضور نماینده اعضای صندوق ذخیره در جلسات هیأت امنای موسسه خبر داد و گفت: بر اساس انتخاباتی که در سطح کشور برگزار شد در حال حاضر سه نفر از فرهنگیان کشور به نمایندگی از کل اعضا در جلسات شرکت می کنند و دور نمای صندوق امید بخش است.

وی هم چنین گفت: از طریق شرکت لیزینگ فرهنگیان، تسهیلاتی در قالب خرید لوازم خانگی به استان ابلاغ و توزیع شهرستانی شده است .  

به اشتراک بگذارید :