9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1068638
مخالفت اعضای شورای عالی آموزش و پرورش با استفساریه قانون استخدام نیروهای حق‌التدریس

دبیرکل شورای آموزش و پرورش از مخالفت اعضای شورای عالی با استفساریه مجلس در خصوص قانون استخدام نیروهای حق التدریس و نهضت سوادآموزی خبر داد و گفت:‌ مقرر شد دیدگاه های اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به شورای نگهبان ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ مهدی نوید دبیرکل شورای آموزش و پرورش با اشاره به نهصد و هفتادمین جلسه این شورا که عصر روز شنبه در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش و با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضای شورای عالی تشکیل شد؛ افزود: در این جلسه مسائل مختلف آموزش و پرورش از جمله مصوبه اخیر استفساریه قانون استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضت سواد آموزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با توجه به ابهامات زیادی که این مصوبه و استفساریه مجلس محترم دارد و تاثیر منفی که در فرآیند تعلیم و تربیت به خصوص ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش می‌گذارد، اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به اتفاق با این مصوبه مخالفت کردند.

نوید اضافه کرد: اعضای این شورا به شورای نگهبان پیشنهاد داد از منظر سند تحول بنیادین و سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری و ضرورت کسب شایستگی لازم برای ایفای اثربخش نقش معلم به این موضوع نگاه کنند و این مغایرت‌ها را ببینند و با این مصوبه به شکل فعلی موافقت نکنند و آن را رد کنند.

دبیرکل شورای آموزش و پرورش در پایان گفت: مقرر شد مخالفت و دیدگاه شورای عالی آموزش و پرورش در این خصوص به شورای نگهبان ارائه شود.

یادآور می شود: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 29 دی امسال با طرح استفساریه ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ موافقت کردند.

به اشتراک بگذارید :