10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۱:۴۸:۲۳
کد مطلب:  1068451
/دستاوردهای انقلاب اسلامی/
رتبه نخست استان آذربایجان غربی در جذب دوره های مختلف سوادآموزی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: استان آذربایجان غربی در جذب دوره های مختلف سوادآموزی رتبه نخست کشور را داراست.

 

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «علی اکبر صمیمی» در گفتگو با خبرنگار استودیو الفبا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف بر کسی پوشیده نیست بطور مثال ایران اسلامی در تولید علم  رتبه 4، اختراعات رتبه 2 و نانوتکنولوژی رتبه 3 جهان را داراست.

وی با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سواد آموزی گفت: پیش از انقلاب تنها 37 درصد مردم استان با سواد بودند که دستور امام خمینی (ره) و تشکل نضت سوادآموزی، هم اکنون بیش از 92 درصد جامعه هدف استان با سواد هستند.

صمیمی با بیان اینکه امسال سهمیه استان برای جذب در دوره های مختلف سوادآموزی 35هزار و 358 نفر بود؛ ادامه داد: بیش از 103درصد این عدد محقق شده است هم اکنون استان آذربایجان غربی در جذب دوره های مختلف سوادآموزی رتبه نخست کشور را داراست.

این مقام مسئول از افزایش تعداد مراکز یادگیری محلی از 49 مرکز به 53 مرکز خبر داد و ادامه داد: تلفیق سواد با مهارت و ایجاد انگیزه در افراد برای حضور در کلاسهای سواد آموزی افزایش تاب آوری و ارتقای شاخص های اجتماعی و فرهنگی مناطق آسیب پذیر و آموزش مهارتهای اساسی زندگی برای 6461 نفر از دیگر دستاوردهای این حوزه بوده است.

وی بیان کرد: طرح شتاب بخشی سوادآموزی مناطق مرزی برای 1600 نفر و طرح توانمند سازی زنان ودختران روستایی برای 600 نفر اجرا شد.

صمیمی، کسب رتبه خوب و قابل تقدیر در شاخص های کلی ارزیابی، کسب رتبه دوم در ایجاد و راه اندازی مراکز یادگیری محلی، کسب رتبه اول در قدر مطلق افراد شرکت کننده در طرح نماز کلید بهشت و دریافت جایزه بین المللی کنفسیوس برای اجرای طرح icdl را از موفقیت های حوز سوادآموزی در طول یک سال گذشته عنوان کرد.

وی گفت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقه "کتاب خوانی "رنج و گنج" در بین سوادآموزان استان برگزار می شود که سهمیه اختصاصی استان در این مسابقه 8 هزارو 875 نفر است.

به اشتراک بگذارید :