3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۱:۰۳:۲۶
کد مطلب:  1068271
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
برای ارائه مطلوب فعالیت‌های قرآنی نیازمند روش‌های جدید و جذاب هستیم

همزمان با آغازین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران جلسه بحث و بررسی با هدف کیفی‌سازی مسابقات قرآن و عترت و نماز استان با حضور فعالان و نمایندگان مناطق آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی استان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به لزوم تاثیرپذیری و توسل به اهل بیت علیهم‌السلام، توجه به خلاقیت ها و شیوه‌های جدید و نو را در پیشبرد فعالیت‌های پرورشی بویژه برنامه‌های قرآن، عترت و نماز از مهمترین موضوعاتی دانست که می‌بایست در چنین جلساتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه لزوم توجه به فعالیت‌های درون‌مدرسه‌ای از اولویت‌های آموزش و پرورش استان است، مسابقات گوناگون فرهنگی و قرآنی را بستری جهت محک استعدادهای دانش‌آموزان نخبه و مستعد در زمینه‌های گوناگون قرآنی دانست که مسئولیت کارشناسان و عوامل اجرایی را در آینده‌سازی دانش‌آموزان مضاعف می‌کند.

هاشمی با اعلام این خبر که امسال میزبانی مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در بخش آوایی به این استان محول شده است، برخورداری از تجربه میزبانی مسابقات بین‌المللی را از مهمترین ظرفیت‌های آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران دانست که می‌بایست تلاش شود این مسابقات به بهترین شکل ممکن انجام شود.

در این نشست محمد رضا بهمنش رئیس اداره قرآن، عترت و نماز استان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در طول سال تحصیلی، گفتگو درباره محتوا، روش اجرا، داوری، توانمندسازی و بررسی کتب و منابع مسابقات را اساس برگزاری این نشست دانست.

در پایان جلسه ایجاد گروه فضای مجازی برای تعامل نخبگان قرآنی، برنامه‌ریزی دوره توانمندسازی مدیران، معاونین و مربیان دارالقرآن‌ها، تربیت افراد مستعد برای داوری مسابقات، جزء مصوبات این جلسه بود.

شایان ذکر است مسابقات قرآن، عترت و نماز سال تحصیلی جاری، هفته آخر فروردین سال 99  برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :