22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۰:۴۶:۰۵
کد مطلب:  1068205
به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی عنوان شد :
توسعه شاخص های معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در سال تحصیلی 98-97

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از توسعه شاخص های این معاونت در سال تحصیلی 98-97 خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان حجت الله نریمانی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه 54 برنامه در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی استان در سطوح مختلف اجرایی می شود: گفت: تعداد 19 برنامه در حوزه قرآن، عترت و نماز، 19 برنامه در حوزه مشاوره تربیتی و تحصیلی، 16 برنامه در حوزه فعالیت های فرهنگی و اردویی، 7 برنامه در حوزه پیشگیری در برابر آسیب های اجتماعی عملیاتی می شود .

وی توسعه و تقویت برنامه های قرآنی، نماز و عترت را از اولویت های راهبردی این حوزه بر شمرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته  26 هزار دانش آموز استان در طرح حفظ موضوعی و ترتیبی قرآن و 56 هزار نفر از دانش آموزان در طرح حفظ جزء 30 قرآن کریم شرکت کردند.

نریمانی تجهیز و تقویت 11 باب مرکز دارالقرآن ، 29 کانون فرهنگی و تربیتی ،  193 کتابخانه آموزشگاهی و 100 نماز خانه مدارس و توزیع 7000 متر فرش طرح محراب را از دیگر اقدامات برجسته این حوزه در سال تحصیلی گذشته عنوان کرد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از گزارش خود به تشریح موفقیت ها و دستاوردهای این معاونت در حوزه های مختلف پرداخت و راهیابی 99 نفر از دانش آموزان استان به مرحله کشوری مسابقات قرآن ، نماز ، احکام و کسب 45  رتبه اول تا سوم کشوری در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان استان را از جمله موفقیت ها بر شمرد .

به گفته نریمانی کسب 9 رتبه اول تا سوم کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان در مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری ، کسب رتبه برتر کشوری  شورا های دانش آموزی استان و اعزام 25 هزار نفر از دانش آموزان در قالب اردوهای راهیان نوربه مناطق عملیاتی و یاد مانهای دفاع مقدس را از دیگر موفقیت و دستاوردهای معاونت پرورشی و فرهنگی اعلام کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های حوزه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی نیز اشاره کرد و از اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان ( نماد) در 373 آموزگاه استان خبر داد و گفت: در این طرح مجموعه نظام یافته از خدمات و برنامه ها شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت های روانی-اجتماعی به منظور مراقبت دانش آموزان در برابر رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی ارائه می شود .

نریمانی اجرای طرح های توانمندسازی همزمان دانش آموزان، اولیا و کارکنان مدارس در 717 آموزشگاه در سه دوره تحصیلی، اجرای طرح کانون یاریگران زندگی در 585 مدرسه استان و بهره گیری از ظرفیت بیش از 50 هزار نفر از دانش آموزان عضو تشکل های دانش آموزی در این طرح، برگزاری جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم در کلیه مدارس دوره های تحصیلی با شرکت بیش از 290 هزار نفر از دانش آموزان، اولیا و کارکنان را از دیگر طرح های قابل اجرا در حوزه پیشگیری عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :