21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۰:۲۸:۰۳
کد مطلب:  1068121
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد :
افزایش سهم آموزش های فنی و حرفه استان و توسعه رشته های جدید هنرستانی

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از افزایش سهم آموزش های فنی و حرفه ای و توسعه رشته های جدید هنرستانی در استان خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، ضمن تشریح دستاوردهای آموزش و پرورش استان در حوزه های مختلف گفت: با ایجاد توزان رشته و اتخاذ تدابیر لازم، سهم آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش استان در پایه دهم از 33.8  درصد سال تحصیلی 96 -95  به 37 درصد در سال تحصیلی 99-98 افزایش یافته است که نشانگر رشد این آموزش ها در سه سال اخیر است .

وی با بیان اینکه توسعه آموزش های فنی و حرفه ای یکی از برنامه های اولویت دار استان در حوزه معاونت آموزش متوسطه است ، گفت: در سال تحصیلی جاری نیز ضمن توجه به این بخش، سهم آموزش های فنی و حرفه ای به 36.5 رسیده است .

 قربانی افزود: در همین راستا 30 رشته جدید هنرستانی در سال تحصیلی 99-98  در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش استان ایجاد شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از جذب مبلغ دو میلیارد تومان به منظور تهیه تجهیزات مورد نیاز هنرستانها خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته، این مبلغ از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اختصاص و در راستای تجهیز هنرستانهای استان هزینه خواهد شد .

قربانی در بخش دیگری از گزارشی خود به موفقیت های این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: در مرحله نهایی و کشوری جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای ، هنرجویان استان با کسب 6 رتبه برتر کشوری شامل 2 رتبه دوم ، 2 رتبه سوم و 2 رتبه چهارم برای استان افتخار آفریدند و هم چنین 12 هنرجوی شاخه کار دانش به مرحله کشوری مسابقات که هفته جاری در بند عباس برگزار می شود راه یافته اند.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم اکنون تعداد 19031 هنرجو در 129 هنرستان استان مشغول به تحصیل بوده و29 رشته هنرستانی در رشته های فنی و حرفه ای و 58 رشته در شاخه کاردانش در هنرستانها آموزش داده می شود .

به اشتراک بگذارید :