24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۰۹:۵۸:۰۲
کد مطلب:  1068035
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد؛
برگزاری وبینار ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کارشناسان زیست شناسی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از حضور نمایندگان ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ویدیو کنفرانس استانی با کارشناسان زیست شناسی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، میررضا شفیع گفت: در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و تبیین مسابقات و المپیادهای علمی زیست فناوری تحت عنوان "خلق ایده زیست فناوری"، جلسه‌ای به صورت ویدئو کنفرانس در روز چهارشنبه دوم بهمن ماه با کارشناسان زیست شناسی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مناطق به منظور حمایت ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از قطب زیست-فناوری استانی برگزار گردید.

شفیع پور در ابتدای جلسه تصریح کرد: باتوجه به افزایش فزاینده گستره نفوذ فناوری زیستی در جنبه‌های مختلف زندگی در دنیای مدرن، دور ماندن از دستاوردها و توانمندی‌های این فناوری را می‌توان معادل از دست رفتن استقلال ملی و وابستگی گسترده به سایر کشورها و عدم توسعه یافتگی دانست. وی در ادامه، شرح مختصری از  فعالیت‌ها و رتبه‌های کسب شده توسط قطب استانی زیست فناوری - واقع در پژوهش‌سرای شهید مطهری اسلامشهر- در سال گذشته و امسال ارائه داد.

سپس جلیلوندنژاد به عنوان رئیس بخش دانش‌آموزی ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به تبیین اهمیت خلاقیت در زیست فناوری و تشریح ابعاد و مزایای حضور دانش‌آموزان در این مسابقه ملی پرداخت.

در پایان این وبینار، جلیلوندنژاد و عزیزخانی کارشناسان ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - به پرسش‌ها و ابهامات مدیران پژوهش‌سراهای استان پاسخ دادند و مقرر شد به منظورحمایت ستاد مربوطه جهت تجهیز پژوهش‌سرای قطب فناوری زیستی استان، اقداماتی از سوی این ستاد صورت گیرد.

گفتنی است دانش‌آموزان با مراجعه به سایت  stbioclub.ir می‌توانند برای ثبت‌نام و شرکت در مسابقه "ایده‌های خلاقانه دانش‌آموزان در حوزه زیست فناوری" اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید :