18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۵:۴۴:۴۵
کد مطلب:  INT6QDN5
استاندار قزوین:
معلمان نقش برجسته و كليدي در تربيت نسل هاي آينده برعهده دارند

استاندار قزوین گفت: معلمان نقش برجسته و كليدي در تربيت نسل هاي آينده برعهده دارند و رسالتي خطير را بردوش مي كشند و ما بايد همواره اين قشر را تكريم كنيم.

ریدون همتی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ساختن جامعه به یک مدیریت هوشمند نیاز دارد و مشارکت همه گروهها، کارگران، معلمان و مهندسان در ان ضروری است.

وی افزود: قدردان زحمات معلمان و کارگران کشور هستیم و تا آنجا که بتوانیم از آنها حمایت خواهیم کرد.

نماينده عالي دولت در استان قزوين در بخش ديگري از صحبت هاي خود، پيشاپيش با تبريك روز معلم و گراميداشت ياد و خاطره شهيد استاد مرتضي مطهري، گفت: معلمان نقش برجسته و كليدي در تربيت نسل هاي آينده برعهده دارند و رسالتي خطير را بردوش مي كشند و ما بايد همواره اين قشر را تكريم كنيم.

استاندار قزوین بیان کرد: خدمت به نظام و مردم رسالت همه مسئولان است و باید به گونه ای رفتار کنیم تا از همه زوایا کشومان الگویی برای جهانیان باشد.

همتی تصریح کرد: در سال جاری به دنبال تحقق شعار مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی هستیم و برای این کار همه باید عزمشان را جزم کنند و همراه و دوست باشند زیرا در شرایط کنونی انباشت مشکلات کار را بسیار سخت کرده که حل آنها هم انرژی، زمان و اعتبار نیاز دارد و بدون مشارکت همه گروه ها این کار ممکن نیست.

وی ادامه داد: رویکرد ما در استان قزوین حفظ وحدت میان همه گروه هاست و امروز آثار وحدت و همدلی در میان مردم و مسئولان کاملاً به چشم می خورد اما باید مراقب باشیم پرداختن به حواشی ما را از خدمت باز ندارد.

استاندار قزوین اظهار کرد: در بحران تحریم شرایط سختی به کشور تحمیل شد و شاید هیچکس مثل تولیدکنندگان این شرایط را لمس نکردن و امروز هم اگر می خواهیم دستاورد برجام را بررسی و ارزیابی کنیم باید از تولیدکنندگان نظر بخواهیم.

وی گفت: گاهی مسئولان دیپلماسی کشور در مذاکرات خود برای حفظ اقتدار نظام طلبکارانه برخورد کرده و مسائلی را مطرح می کنند که کاربرد خارجی دارد ولی برخی در داخل همان موضوع را به عنوان نقاط منفی مطرح می کنند تا برجام زیرسئوال برود لذا انتظار داریم ابزارهای قدرت چانه زنی در خارج را برای ایجاد نگرانی در بین مردم استفاده نکنیم.

همتی افزود: از نقد منصفانه استقبال می کنیم اما همه باید در جهت منافع ملی حرکت کنیم و آنرا مانند اتوبانی بدانیم که برای رسیدن به مقصد باید از آن عبور کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: از مدیران انتظار داریم برای شتاب بخشیدن به کارها خود را محدود به قوانین دست و پا گیر نکنند  زیرا حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم ملیف مدیریت جهادی و اقدام وعمل است.

وی یادآور شد: باید فعالیت بنگاه های تولیدی را تقویت کنیم تا با رونق تولید بتوانیم چرخه اشتغال، تحقق درآمدهای مالیاتی و حرکت کشور به سمت توسعه را محقق کنیم.

در این مراسم از ۲۲ معلم نمونه استان قزوین تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :