15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۵:۴۲:۰۴
کد مطلب:  8zVvxLAN
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قزوین:
سند چشم انداز 10 ساله آموزش و پرورش استان تهیه شده است

مدیرکل آموزش‌ و پرورش قزوین گفت: باید در حوزه اقتصاد مقاومتی بحث فرهنگ مقاومتی هم نهادینه شود و عدم توفیق در این زمینه به دلیل نبود بسترهای فرهنگی مناسب است.

سالار قاسمی صبح امروز در نشست شورای اداری استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: هفته معلم فرصت مناسبی است تا به قدردانی از خدمات این قشر دلسوز پرداخته شود.

وی افزود: کلید دوری از جهل، انسداد مبادی بی‌سوادی، تفکر، خلاقیت و نوآوری در دست معلمان جامعه است به نحوی که اندیشه یک جامعه فراتر از اندیشه معلمان آن جامعه نیست.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه برنامه‌های زیادی در هفته معلم تدارک دیده شده است عنوان کرد: در این ایام باید با سپاس و قدردانی از این قشر فرهیخته زمینه ایجاد انگیزه در آموزش صحیح و علمی را در آنها ایجاد کرد.

قاسمی عنوان کرد: نگاه ما در آموزش و پرورش نگاهی کیفی و برنامه‌ای است و برای تحقق این موضوع سند چشم‌انداز 10 ساله‌ای را نیز نوشته‌ و تدوین کرده‌ایم که مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد، این در حالی است که آموزش‌ و پرورش به تنهایی از عهده انجام آن بر نمی‌آید.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی در حوزه آموزش‌ و پرورش به فرهنگ مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید در حوزه اقتصاد مقاومتی بحث فرهنگ مقاومتی هم نهادینه شود و عدم توفیق در این زمینه  به دلیل نبود بسترهای فرهنگی مناسب است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قزوین تصریح کرد: امروز ما بسترهای فرهنگی مناسب، کانون فرهنگی، اردوگاه و حتی یک مدرسه برند ملی نداریم چرا که تا کنون به کارها و امور روبنایی پرداخته شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: نگاه آموزش‌ و پرورش به انجام امور زیربنایی جدی و عمیق است چرا که تربیت دانش آموزان پرسشگر، خلاق و دین محور که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز محسوب می‌شود بسیار ضروری است و این مهم بدون همکاری دستگاه‌های اجرایی محقق نمی‌شود.

به اشتراک بگذارید :