14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ ۱۰:۰۸:۲۶
کد مطلب:  1065104
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین نواختن زنگ انقلاب در اهواز:
دانش آموزان امـروز ثمره انقلاب اسلامی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: دانش آموزان امروز محصول و ثمره این انقلاب هستند و باید با تاسی به اندیشه های دینی، پیروی از نصایح اولیا و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای دست یابی به حیات طیبه تلاش کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت روز شنبه 12 بهمن ماه 98 در آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب در مدرسه شاهد رضوان ناحیه یک اهواز گفت: زنگ انقلاب در کشور ایران توسط حضرت امام (ره) به صدا درآمد که این امر زمینه ساز یک حرکت جدید و متعالی در سرزمین ما شد.

 

وی افزود: این انقلاب حاصل تلاش سالیان متمادی آزادی خواهان، روحانیون و اندیشمندان است و خون های زیادی برای به ثمر نشستن این انقلاب داده شده است.

 

مودت بیان کرد: یکی از عوامل اساسی پیروزی انقلاب تغییر نگرشی بود که در حوزه های علمیه به وجود آمد و اندیشه اصول گرایی جایگزین اندیشه اخباری گری شد و پس از آن شاهد بودیم که دانشمندان، علما، مجتهدان و روحانیون تراز اولی در دنیا با این تفکر مطرح شدند.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره) به عنوان یک مجتهد و شخصیت تراز اول علمی در جهان مطرح است، گفت: اندیشه ای که در حوزه های علمیه ایجاد شد سبب به وجود آمدن یک حرکت و تحول جدید شد و حضرت امام (ره) به عنوان فرزند این نگرش، با تاسی از  این اندیشه ها در عرصه سیاسی حضور پیدا کردند، یک تحول اساسی در کشور به وجود آوردند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان همچنین یادآور شد: امروز در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی علمی دانشمندان در عرصه های نانو، پزشکی و صنایع صلح آمیز هسته ای هستیم. در حال حاضر جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور با جایگاهی بسیار مهم در خاورمیانه و دنیا مطرح است و نقش بسیار مهمی در معادلات جهانی دارد.  

 

وی گفت: امیدواریم دانش آموزان عزیز که محصول و ثمره این انقلاب هستند با تاسی به اندیشه های دینی، پیروی از نصایح اولیا و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای دست یابی به حیات طیبه و قرب الهی از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند.  

 

 

مودت با اظهار اینکه ایام الله دهه فجر با چهلمین روز از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: مردم ایران، خاورمیانه و بخشی از جهان واکنش بسیار سترگی نسبت به شهادت سردار رشید اسلامی از خود نشان دادند و باید دانش آموزان ما نیز از این رشادت های این سردار رشید که جهان را تحت تاثیر قرار داد، درس بگیرند.

 

گفتنی است؛ صبح امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۹۸، آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب با حضور استاندار خوزستان و مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در مدرسه شاهد رضوان ناحیه ۱ اهواز برگزار شد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :