24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ ۰۸:۲۶:۲۰
کد مطلب:  1064882
رئیس کارگروه کشوری برنامه ملی شهاب :
برنامه شهاب یکی از فعالیت های پیشرو وکیفی آموزش وپرورش است

جلسه ستاد استانی برنامه ملی شهاب با حضور اعضای درون بخشی وبرون بخشی در سالن شورای یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، تقی پور رئیس کارگروه کشوری برنامه ملی شهاب با اشاره به روند اجرایی این برنامه گفت: برنامه شهاب یکی از فعالیت های پیشرو وکیفی آموزش وپرورش است و  دربحث شناسایی وهدایت باید یک تغییر نگرش صورت پذیرد تا اهداف برنامه محقق شود.

وی از پیگیری دبیرخانه کشوری جهت تأمین اعتبار مورد نیاز این برنامه خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا با فراهم نمودن فرایندهای لازم اجرای این برنامه را به لحاظ کمی و کیفی در سطح مطلوبی قرار دهیم .

در ادامه میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،برنامه شهاب و  جشنواره خوارزمی را یکی از ابزارهای مهم در شناسایی استعدادهای دانش آموزان دانست و تصریح کرد: بخش مهمی از فرایند هدایت استعدادهای شناخته شده پس از گذر از دوره ابتدایی باید در پژوهشسراها مورد حمایت قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست صفری رئیس اداره استعدادهای درخشان ودانش پژوهان جوان و دبیر ستاد استانی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات وفعالیت های دبیرخانه استانی در اجرای  برنامه در سال تحصیلی گذشته ، از اجرای برنامه ملی شهاب در 21 منطقه استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :