10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۲۳:۴۱:۰۰
کد مطلب:  1063429
گزارش اختتامیه نشست مشترک شورای معاونین و روسا و مدیران نواحی و مناطق آذربایجان شرقی

اختتامیه نشست مشترک شورای معاونین و روسا و مدیران نواحی و مناطق آذربایجان شرقی شامگاه روز سه شنبه 8 بهمن ماه 98 در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در اختتامیه نشست مشترک شورای معاونین و روسا و مدیران نواحی و مناطق استان با بیان اینکه مبنای تمامی اقدامات و برنامه های آموزش ‌وپرورش تربیت است، گفت: تمام زوایای آموزش و پرورش ؛ ترغیب به موضوع تربیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:  نگرانی از بابت اجرای طرح رتبه بندی برای کادر اداری وجود ندارد و موضوع در دست بررسی و اتخاذ تدابیر مناسب است.

وی با تاکید بر اینکه حضور آحاد دانش اموزان و معلمان بصورت کیفی و دانش آموز محور در برنامه های دهه فجر لازم و ضروری است، افزود: بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی مجموعه به منظور آگاهی و امیدبخشی جامعه مد نظر باشد.

پاشایی با اشاره به اینکه در روز ۱۲ بهمن مراسم استقبال از آفتاب در مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد، حضور مردم در صحنه های انتخابات به منظوردفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور در پای صندوق های رای را لازم دانست.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مدارس غیردولتی جز جدانشدنی سیستم آموزشی و پرورشی است و می بایست تمامی امور این بخش همانند مدارس دولتی نظارت و ارزیابی شود.

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی جهت همکاری در راستای ارتقا کیفیت علمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جلسه مشترک معاونین اداره کل و مدیران و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه آزاد از گذشته مدیون آموزش و پرورش است .قبل از شکل گیری ساختمان های این دانشگاه، در مدارس کلاس ها شکل می گرفت و اولین اساتید، معلمین این اداره بودند.

عزیز جوانپور گفت: این دانشگاه آماده است، در جهت ارتقا کیفیت هم در حوزه پژوهش و هم آزمایشگاه در خدمت فرهنگیان باشد.

در ادامه نشست سرپرست هیات حسابرسی دیوان محاسبات استان گفت: یکی از مهمترین نقش ها در آموزش و پرورش، ایجاد کنترل های داخلی جهت حفاظت از بیت المال است و در این راستا مهمترین وظیفه و نقش مدیران، اعتقاد به کنترل های داخلی است.

پورنقی خاطرنشان کرد: بهره برداری از اموال و دارایی ها به هر عنوان با رعایت ضوابط و مقررات لازم صورت گیرد و در آمدها باید به خزانه واریز شود؛ زیرا که نگاه حمایتی به آموزش و پرورش وجود دارد تا تمام درآمدهای آموزش و پرورش به خود آموزش و پرورش برگردد.

پاداش پایان خدمت ۹۷ بازنشستگان پرداخت شده است

عاشور اکرمی در این جلسه تاکید کرد: پوشش تحصیلی حداکثری علاوه بر برنامه ملی، در سطح دنیا نیز مطرح و جز برنامه های مجامع بین المللی است.

معاون آموزش متوسطه استان گفت: آزمایشگاه و کتابخانه در مدارس بسان اعضای اصلی و حیاتی بدن انسان هستند که برای کشتن مدرسه، بستن این دو مرکز کافی است.

عطایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان نیز در ادامه خبر داد: پاداش پایان خدمت ۹۷ بازنشستگان پرداخت شده است و با توجه به تنگناهای شدید مالی ناشی از تحریم های ظالمانه گشایش های قابل توجه انجام و در شرف کارسازی است.

مسلم اورنگی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان نیز در پایان گفت: بیانیه گام دوم تجدید میثاق و طلوعی دوباره است و اهداف عالیه بیانیه گام دوم  صرفا با همراهی معلمین و آموزش و پرورش قابل تحقق است.

گفتنی است که در این گردهمایی  تفاهم نامه ساخت ۱۳۰ نمازخانه و زمین چمن مصنوعی روسا و مدیران  نواحی و مناطق با مدیر کل آموزش و پرورش استان منعقد و مقرر گردید که کارهای عملیاتی طرح ها هر چه سریعتر آغاز شود./روشنی

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :