8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۱۵:۴۵:۱۴
کد مطلب:  1062977
مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان غربی :
تربیت دینی در راستای دست یابی به حیات طیبه در راس کارهای این نهاد است

مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان غربی گفت: تربیت دینی در راستای دست یابی به حیات طیبه در راس کارهای این نهاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ابراهیم محمدی روز سه شنبه در نشست مشترک آموزش و پرورش و حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی افزود: دستیابی به حیات طیبه هدف سند تحول بنیادین است وسند تحول برگرفته از فرمایشات رهبر معظم انقلاب است.
وی با بیان اینکه با کمک و تعامل علما و روحانیان سعی می شود در راستای تحقق اهداف سند حرکت شود گفت: دغدغه اصلی مردم امروز فقط مسایل اموزشی است و توجه به تربیت و مسایل دینی بسیار کمرنگ شده است.
وی اضافه کرد: ما دراین نهاد توجه اصلی خودمان را به سمت تربیت دینی هدایت کردیم چرا که اموزه های دینی مهمترین عامل بازدارنده نوجوانان و جوانان از آسیب های اجتماعی است.

محمدی گفت: تنها راه گریز از این مشکلات و اسیبها بازگشت به دین حق، شناخت آن و عمل به تعالیم و آموزه‌های آن است.

وی اضافه کرد: اسلام به عنوان آخرین و جامع‌ترین دین می‌تواند در تعلیم و تربیت انسان و نجات او از بحران‌های پیش رو، نقش اساسی و محوری ایفا نماید و رهبر معظم انقلاب با اشرافیت بر این موضوع سند تحول را راهکار این موضوع اعلام کرده اند.

محمدی ادامه داد: دوران جوانی و نوجوانی در تعیین شخصیت انسان، حساس و سرنوشت‌ساز است. برای استفاده صحیح از جوانی، باید به راهنمایی آگاه و آشنا به مسیر و دور از خطا و اشتباه رو آورد و قرآن و احادیث صحیح معصومین (علیهم السلام) بهترین راهنما هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجانغربی اظهار داشت: بنیاد و اساس هرگونه اصلاح و زمینه برای پیشرفت و تعالی، دانش و بینش صحیح است. تعلیم و تربیت است که می‌تواند این دانش و بینش را برای جامعه تضمین و تهذیب نفوس مردم را به خوبی تقویت نماید.

وی بیان کرد: تعالیم دینی و عملِ با اخلاص به آن‌ها، عامل مؤثر بلکه یگانه عامل در درمان و معالجه بیماری‌های اخلاقی و روانی است. بنابراین هدف تعلیم و تربیت اسلامی، ساختن افراد اسلامی است و در این زمینه باید از ظرفیت طلبه ها و عالمان دینی بهره گرفت.

این نشست با هدف بررسی و تحلیل فرایندهمکاری های حوزه های علمیه و اموزش و پرورش (تفاهم نامه ۹۹_98)، تصمیم گیری نسبت به اجرایی کردن بندهای تفاهم نامه کمیته همکاریها، تصمیم گیری نسبت به برگزاری گردهمایی استانی واعلام موضوعات پژوهشی کمیته همکاری ها و نحوه اطلاع رسانی به حوزه های علمیه و جامعه فرهنگیان استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :