14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۱۱:۱۴:۱۳
کد مطلب:  1062074
گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی؛
پاشایی: اولین قدم برای تبدیل منابع به منافع، اصلاح فرآیند است/ تیم سازی ضرورت تحول در سیستم

گردهمایی شورای معاونین اداره کل، مدیران و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی صبح امروز 8 بهمن ماه 98 در باشگاه فرهنگیان تبریز آغازبکار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این گردهمایی با اذعان بر اینکه مسئولیت در مقابل خون هزاران شهید بسیار بالا بوده و در حد توان باید بکوشیم، تشییع شهید سردار سلیمانی را تکرار همه پرسی برای مقبولیت نظام مقدس اسلامی برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با تشریح سیستم، سه مسیر ورودی، فرآیند و خروجی را برای آن عنوان کرد و افزود: ورودی شامل منابع مالی، فضا و نیروی انسانی است که به جهت شرایط تحریم در این مسیر با مشکل مواجه هستیم اما این موضوع دلیلی بر سلب انتظار از ما نیست.

پاشایی اضافه کرد: اولین قدم برای تبدیل منابع به منافع، اصلاح فرآیند است و برای این کار آموزش و پرورش به سبب ارتباط مستقیم با 40 دستگاه دیگر نیاز ضروری به کارسازی تعامل دارد.

وی با بیان اینکه تغییر و تقویت نگرش در راستای بهبود امور امری ضروری در تحقق اهداف است، بروز خطا را رد نکرده و تاکید کرد: مهم اصلاح نگرش های نادرست است.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان با برشمرد سه راهکار آموزش، آموزش و آموزش برای اصلاح امور، افزود: ایجاد انگیزه در رده های مختلف سیستم از ضروریات اصلاح فرایند است.

مدیر نقش اول در ایجاد انگیزه دارد

پاشایی با تاکید بر ایجاد اعتماد جمعی که توسط مدیر و رده های بالا دستی باید صورت گیرد، بر کارسازی این مهم تاکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اضافه کردن اینکه مثبت نگری به مسایل موجب تحقق مناسب برنامه ها است، گفت: مناسبات انسانی و ارزشیابی درست زیر مجموعه و بخش ها از اهم امور مدیریتی است.

وی تیم سازی را از ضروریات تحول و فرایند عنوان کرده و گفت: مدیر به تنهایی قادر به این مهم نیست که اولین اقدام بعد از تیم سازی هم افزایی است و با مشارکت افراد بازخورد مضاعف و مثبت ایجاد می شود.

پاشایی تصریح کرد: مهارت های کاربردی در حرکت تیم مکمل یکدیگرند و نباید حتی مهارتی را سهل انگاشته و یکی را مهم بدانیم این مهارت ها ضعف همدیگر را پوشش می دهند.

به گفته ی پاشایی، توانایی حل مساله یکی از مهارت های اساسی مدیریت است که از نظر علمی تعداد اعضا تیم 7 و حداکثر 12 نفر است./روشنی

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :