21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1061219
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در شورای معاونان این سازمان؛
درصد باسوادی در گروه مخاطبان نهضت سوادآموزی به 96 درصد رسیده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: درصد باسوادی در گروه مخاطبان نهضت سوادآموزی به 96 درصد رسیده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، شاپور محمد زاده در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: باید سوادآموزی را مدرسه محورکنیم و از ظرفیت مدیران مدارس، معلمان، آموزگاران و انجمن اولیاء به نحو شایسته استفاده کنیم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: مدرسه باید مرکز ثقل فعالیت سوادآموزی باشد و دراین‌باره روش‌های جدید در حوزه آموزش بررسی و ارائه شود.

محمد زاده بابیان اینکه درصد باسوادی در گروه مخاطبان سوادآموزی به 96 درصد رسیده است، گفت: فعالیت در این گروه سنی خیلی سخت شده است و لازم است تا با اجرای طرح‌های جدید بی‌سوادان این گروه سنی را به نتیجه برسانیم لذا همه ما وظیفه‌داریم سوادآموزی را به سمت مدرسه ببریم و از ظرفیت آموزش‌وپرورش در راستای پیشبرد و اهداف سازمانی به نحو موثراستفاده کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: امیدواریم که در سرشماری 1400، شاخص سواد در گروه هدف بهتر شود چراکه علاوه بر سوادآموزی خروجی بی‌سوادی از ورودی آن بیشتر است.

محمد زاده تصریح کرد: با توجه به شواهد به‌دست‌آمده یک‌میلیون بی‌سواد واقعی در پایگاه سوادآموزی داریم لذا اولویت اول آموزش بی‌سوادان، اولویت دوم تکمیل و تحکیم سواد و اولویت سوم مهارت آموزش از طریق مراکز یادگیری محلی است

به اشتراک بگذارید :