15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۱:۰۸:۰۴
کد مطلب:  oKupAFAi
معاون تربیت بدنی و سلامت قزوین:
استان قزوین رتبه نخست کشوری در حوزه سلامت را به خود اختصاص داد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش قزوین گفت: با توجه عملکرد مطلوب آموزش و پرورش استان در حوزه سلامت، قزوین رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داد.

عین‌الله صادقی در همایش سفیران سلامت که در سالن اجتماعات کوثر برگزار شد، اظهار داشت: با توجه عملکرد مطلوب آموزش و پرورش استان قزوین در حوزه سلامت، قزوین  رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: نشاط روحی و‌ جسمی در مدارس باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد و در زمینه تحقق این هدف همه دستگاه‌های اجرایی مربوط تعامل و مشارکت داشته باشند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس از جمله اولویت اساسی به شمار می‌رود که معلمان و مربیان باید فضایی شاد و مفرح برای دانش‌آموزان فراهم کنند تا دچار ناهنجاری‌های اجتماعی نشوند.

صادقی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان همچون دانشگاه علاوم پزشکی  تعامل مطلوبی با آموزش و پرورش در زمینه مسائل مربوط به آموزش مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تربیت بدنی و سلامت و بهداشت دهان و دندان دارند که این امر نشان‌دهنده اهمیت سلامت آینده‌سازان کشور است.

وی گفت: آموزش و پرورش استان قزوین در  سال تحصیلی 95-94‌،  6 کلید واژه مهم "برنامه‌ریزی، مشارکت، تحول مدیریت، نظارت، شادابی و نماز" را بیان کردند که باید مورد توجه مسئولان و مربیان مدارس قرار گیرد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و‌پرورش استان قزوین گفت: براساس آمارهای بدست آمده امسال 42 هزار دانش‌آموز دختر در طرح آهن‌یاری شرکت کردند.

 

*مشارکت بیش از 1300 دانش‌آموز قزوینی در طرح «سفیران سلامت»

سخنگوی آموزش و پرورش استان قزوین نیز از مشارکت بیش از 1300 دانش‌آموز در طرح «سفیران سلامت» در سال تحصیلی 95-94 خبر داد.

یوسف خدایاری بیان کرد: طرح سفیران سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت دانش‌آموزان، تعامل و مشارکت دانش‌آموزان و همچنین تبیین آموزه‌های بهداشتی و سلامتی در مدارس استان قزوین اجرا می‌شود.

سخنگوی آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اهمیت مشارکت دانش‌آموزان در طرح‌های سلامت و بهداشت، تصریح کرد: مشارکت دانش‌آموزان در طرح‌های سلامت و بهداشت باید افزایش یابد چراکه این امر در ارتقاء سلامت دانش‌آموزان بسیار موثر بوده است.

خدایاری خاطرنشان کرد: با توجه به تغذیه نامناسب و استفاده بیش از حد کودکان از انواع شیرینی‌‌ها متاسفانه شاهد بروز بیماری دیابت در کودکان و نوجوانان هستیم که باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد.

وی گفت: سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان نیز از جمله طرح‌های مهم و ویژه آموزش و پرورش با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین بوده که بسبار مطلوب ارزیابی شده ایت.

سخنگوی آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در راستای ارتقاء سلامت دهان و دندان در مدارس، یونیت‌های سیار دندان‌پزشکی در مدارس مستقر شده و سلامت دندان‌های دانش‌آموزان را ارزیابی می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :