11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۳:۲۳:۴۷
کد مطلب:  1060894
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خبر داد
نامگذاری 300 مدرسه در آذربایجان شرقی به نام شهدا در دهه فجر

ایسنا/ مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از نامگذاری 300 مدرسه در استان به نام شهدا در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: هدف از نامگذاری خیابانها و معابر، زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان گلگون کفن است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ایسنا، جعفر پاشایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود اظهار کرد: اولین مدرسه‌ای که در دهه فجر در استان کلنگ زنی می‌شود، به نام نامی سردار سلیمانی نامگذاری خواهد شد.

وی گفت: همه ما در مقابل شهدا مسئول هستیم و حداقل کاری که می‌توانیم برای گرامیداشت مقام شهدای بزرگوار انجام دهیم، نامگذاری خیابان‌ها، معابر و کوچه‌ها به اسم شهدا است.

امین امینیان، فرماندار هشترود نیز در این جلسه با بیان این‌که با پیشنهاد و تصمیم شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود، قطعه پنج آزاد راه هشترود -مراغه به اسم سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود، گفت: پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی در خصوص نامگذاری قطعه پنج، به کمیته نامگذاری اداره کل راه و شهرسازی ارجاع و بعد از آن در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

شهردار هشترود نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: شهرداری در نظر دارد یک باشگاه ورزشی تحت نظر شهرداری را به اسم سردار سلیمانی نامگذاری کند.

مهدی پور صادق اضافه کرد: نامگذاری معابر و خیابان‌ها به اسم شهدا، کمترین خدمتی که شهرداری می‌تواند در خصوص شهدا انجام دهد، چرا که شهیدان بزرگوار ایران اسلامی با از جان گذشتگی در جبهه‌های حق بر علیه باطل در میادین مختلف از اسلام و قرآن دفاع کرده‌اند.

وی از برگزاری مسابقه چند جانبه تکواندو یادبود سردار سلیمانی به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری هشترود در باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای شهرداری خبر داد./ روشنی

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :