24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۱:۲۸:۳۱
کد مطلب:  1060504
رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
توسعه متوازن و جلب مشارکت های مردمی در حوزه های فنی و حرفه ای ضروری است

صبح امروز نشست شورای موسسان مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش غیردولتی شهرستان های استان تهران در ناحیه یک ری برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،اکبر قنبری رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به حذف ضوابط دست و پاگیر و غیر ضروری اظهار داشت : تفویض اختیار به مناطق بر اساس قوانین ، جهت تسهیل در تاسیس ،توسعه و نگهداشت واحدهای آموزشی غیر دولتی ضروری به نظر می رسد.
وی ، توسعه متوازن و جلب مشارکت های مردمی در حوزه های فنی و حرفه ای و کاردانش را ضروری دانست و افزود: سرمایه گذاری در این بخش نیازمند حمایت مسئولین و دستگاههای مختلف است تا بستر مناسب در راستا فراهم شود.
قنبری با تاکید بر تحصیل ۱ هزار و ۳۷۶ دانش آموز در ۱۹ هنرستان کار دانش غیردولتی در سطح استان ، تصریح کرد: همچنین ۷۶۸ دانش آموز در ۱۵ هنرستان فنی و حرفه ای غیر دولتی در سطح استان مشغول به تحصیل می باشند که قابل توجه است.
این مقام مسئول با اشاره به ضرورت مهارت آموزی در تعلیم و تربیت نوین ، خاطرنشان کرد: باید با حمایت های لازم و ایجاد انگیزه ، مشارکت های مردمی در این حوزه را جلب کرد ،چرا که با سرمایه گذاری در این بخش می توان به اهداف توسعه در دستگاه تعلیم و تربیت نزدیک شد.

به اشتراک بگذارید :