26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۰:۳۰:۰۲
کد مطلب:  TG2xIXzr
مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
همه ما سفیران سلامت هستیم

مراسم نمادین هفته سلامت در دبستان دخترانه بعثت با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان، رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بهارستان، معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه و کارشناس تربیت بدنی،سلامت و تندرستی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسینعلی بنار مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ، با اشاره به  روز شمار هفته سلامت و شعار غلبه بر دیابت اظهار داشت : همه ما سفیران سلامت هستیم، لذا باید آموخته های خود را به افراد خارج از محیط آموزشی انتقال دهیم

وی افزود : ما باید خود را در مقابل ایجاد  فرهنگ صحیح تربیتی ، پرورشی و حتی تغذیه ایی دیگر افراد جامعه مسئول بدانیم و تمامی تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح فرهنگ عمومی جامعه و توجه همگان به سلامت جسم و روان  به کار ببریم .

در ادامه جواد گلشنی رئیس شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان بهارستان با اشاره به شعار هفته سلامت و مهم دانستن بیماری دیابت تصریح کرد: دیابت یکی از بیماریهای  بسیار مهم بوده و نقش مادران در پیشگیری از دیابت در اعضای خانواده بسیار قابل توجه است .

 وی ضمن برشمردن انواع دیابت برای دانش آموزان ، اظهار داشت :  ساده ترین راه  های پیشگیری از این بیماری برای دانش آموزان مصرف شیرینی های طبیعی به جای مواد قندی مضر و تحرک بدنی است .  

شایان ذکر است در خلال جلسه گروه هنری با اجرای نمایش عروسکی در خصوص جایگزینی لبنیات به جای مصرف نوشابه ، نکات آموزشی و بهداشتی را به دانش آموزان گوشزد کردند .

 

به اشتراک بگذارید :