1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۹:۰۲:۰۶
کد مطلب:  1060157
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران:
سرانه ورزشی شهرستان‌های استان تهران نسبت به استانداردکشوری بسیار پایین است

مراسم افتتاح پیست دو و میدانی ورزشگاه امام خمینی (ره) آموزش و پرورش اسلامشهر با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت، رییس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مدیر و معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش اسلامشهر و مسئولین دهیاری و شورای منطقه شاطره برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران با اعلام این خبر گفت؛ سرانه ورزشی دردنیا چهار مترمربع و در کشور یک و دو دهم مترمربع است و این درحالی است که سرانه ورزشی شهرستانهای استان تهران به دلیل محرومیت در سطح پایین‌تری قرار دارد.

حسن پوربا اشاره به اینکه ما هنوز با ایده آل های  مورد نظر برای ایجاد فضاهای ورزشی مناسب دانش آموزان فاصله داریم گفت، باید با کمک و مشارکت سایر سازمانها و ارگانهای دولتی و شهری در جهت افزایش سرانه ورزشی برای دانش آموزان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد شادابی، بهبود فرهنگ سلامتی و ورزش دانش آموزان با افزایش سرانه ورزشی و فضاهای ورزشی تحقق می یابد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دانش آموزان ما به دلیل کم تحرکی ، عدم انجام فعالیت های ورزشی مناسب و گرایش به فناوریهای نوین  از مشکلات جدی رنج می برند،تصریح کرد: در همین راستا ایجاد کلاس درس تربیت بدنی با اولویت مدارس ابتدایی دختران از جمله برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای افزایش سرانه کشوری بوده است .

 

به اشتراک بگذارید :