27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  cCST6D5u
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری آزمون بین المللی پرلز و لیترسی در شهرستان های استان تهران

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری آزمون بین المللی پرلز و لیترسی 2016 در13 منطقه شهرستان های استان تهران خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حسین سنجری معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بازدید از حوزه برگزاری آزمون در آموزشگاه اسدآبادی  شهرستان قدس درباره برگزاری این آزمون گفت: هدف از اجرای این آزمون بین المللی سنجش سوادخواندن و تحلیل ادبی دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی است.

وی  ادامه داد: این آزمون هر پنج سال یک بار، زیر نظر انجمن بین المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (IAE) که از موسسات پژوهشی دنیاست برگزار می شود.

این مقام مسئول پیرامون چگونگی برگزاری  این آزمون در شهرستانهای استان تهران اظهار داشت : آزمون پرلز و لیترسی 2016 در استان تهران در 13 منطقه و 38 کلاس درس، در قالب 29 مدرسه برگزار و انتخاب مدارس و کلاس ها بصورت کاملا تصادفی صورت گرفته است.

شایان ذکر است معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با همراهی کارشناسان حوزه زیربط از آموزشگاه ابتدایی شهدای معلم شهرستان قدس بازدید و بر نحوه ی برگزاری آزمون در این منطقه نظارت کرد .

 

 

به اشتراک بگذارید :