13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۱۱:۵۸:۳۱
کد مطلب:  1059140
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان :
تغییر نگرش در ارکان هنرستان ها هدف اصلی تبصره ۷۵ است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم اجرای تبصره 75 «آموزش همراه با تولید» در سطح هنرستانها استان گفت: تغییر نگرش در ارکان هنرستان ها هدف اصلی تبصره ۷۵ است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، جلسه هماهنگی تبصره ۷۵هنرستانها با عنوان «آموزش همراه با تولید» صبح امروز با حضور تعدادی از مدیران هنرستانهای منتخب استان در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد.

مهین منافی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در این جلسه با اشاره به اهمیت تبصره 75 (آموزش همراه با تولید) اظهار داشت: استفاده بهینه از ظرفیت های واحدهای آموزشی به ویژه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش به منظور ارتقای کیفیت آموزش، بهبود کیفی و افزایش محصول، ارائه خدمات و تأمین بخشی از نیازهای داخل و خارج از آموزش و پرورش از مزایای اجرای این تبصره می باشد.

وی با بیان اینکه تغییر نگرش در ارکان هنرستان ها هدف اصلی تبصره ۷۵ است؛ افزود: تعادل عرضه و تقاضا و نیاز بازارکار در تربیت هنرجو و ایجاد رشته های هنرستان باید در الویت قرار گیرد.

منافی با اذعان به اینکه تجهیز هنرستانهای استان در دستور کار قرار دارد؛ بیان کرد: فرآیند درآمد زایی در هنرستانها باید تبیین و شفاف سازی شود.

آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بیان کرد: درآمد زایی در هنرستانها باید بگونه ای باشد که حاصل آن خودکفایی هنرستان در تأمین هزینه ها و ابزار مورد نیاز باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: برنامه محوری در هنرستانهای استان ضروریست و هر هنرستان باید یک برنامه مدون ویژه داشته باشد.

منافی گفت: در مجموع 263 هنرستان شامل 96هنرستان فنی و حرفه ای و 167 هنرستان کارودانش در سطح استان فعال می باشد.

گفتنی است؛ بر اساس تبصره 75 قانون بودجه که در سال 1362 تصویب شده است، واحدهای آموزشی براساس ماهیت آموزشی خود می توانند به امر قبول سفارش و فروش محصولات تولیدی و عرضه اقدام نمایند، به گونه ای که با برنامه های آموزشی آنها منطبق و هماهنگ بوده و باعث افزایش مدت دوره آموزشی نشود.  

 

به اشتراک بگذارید :