3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۱۱:۴۹:۲۷
کد مطلب:  1059116
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
مدیران مدارس در خط مقدم تعلیم و تربیت کشور هستند/ آموزش و پرورش نباید درگیر روزمرگی شود

صبح امروز نشست مشورتی مدیران منتخب آموزش ابتدایی شهرستان‌های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، با اشاره به اینکه مدیران مدارس به عنوان راهبران آموزشی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می باشند، گفت: باید توجه کنیم که تصمیمات ما منجر به بهبود عملکرد در مدرسه شود، در غیر اینصورت راه را به درستی نپیموده‌ایم.
 
وی، مدیران مدارس را در خط مقدم تعلیم و تربیت کشور دانست و افزود: روزمره‌گی و حواشی نباید آموزش و پرورش را درگیر و متوقف نماید و باید تلاش کنیم به جدید‌ترین متدهای آموزشی و پرورشی مجهز شویم.

صیدلو با تاکید بر اینکه در دنیای امروز باید راه‌های جدید و نوین را پیمود، اظهار داشت: باید از حرف و سخن کاست و به عملیاتی کردن شیوه‌های نوین پرداخت.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه باید اتفاقی در دستگاه تعلیم و تربیت کشور رخ دهد تصریح کرد: آموزش و پرورش در مدرسه خلاصه می‌شود و باید رابطه بین سیستم اداری و مدرسه به درستی تعریف شود و فراموش نباید کرد که ما در ادارات فقط نقش هماهنگ کنندگی برعهده داریم.

صیدلو با تاکید بر اینکه مدرسه باید محور تمامی فعالیت‌های تعلیم و تربیت قرار گیرد، گفت: باید توجه کنیم که روش ها قابل تغییر است و روش‌هایی که قبلا کارآمد نبوده است را نباید دوباره تکرار کنیم و با راه‌های نوین می‌توان به اهداف عالی تعلیم و تربیت نزدیک شد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت آموزشگاه اگر از پایه علمی و دانشی بالایی برخوردار گردد و سطح کیفی آن بالا رود مدرسه ما به تحول نزدیک‌تر خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :