13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۰۹:۴۷:۵۴
کد مطلب:  1058767
کیفیت بخشی به آموزش در اولویت آموزش و پرورش استان باشد

استاندار و رییس شورای آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: مسوولان آموزش وپرورش استان کیفیت بخشی به آموزش به ویژه در روستاها و حاشیه شهرها جزو اولویتهای اصلی خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، محمد مهدی شهریاری شامگاه شنبه در هفتمین شورای آموزش و پرورش استان با تبریک موفقیت این شورا در سطح کشور در کسب رتبه های برتر در استیفای حقوق آموزش و پرورش استان افزود: کیفیت آموزش در استان کاملا رصد می‌شود و لازم است تا در راستای ارتقای سطح آموزشها اهتمام بیشتری شود.

وی با تاکید برتعهد و اخلاق مداری در شغل معلمی اظهار داشت: ضروریست تا مسوولان مناطق نیز نسبت نحوه حضور به موقع فرهنگیان در محل کار و کلاسهای درس توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به عزم آموزش وپرورش استان در شناسایی بازماندگان از تحصیل و اهتمام بر جذب آنان ادامه داد: گزارشاتی مبنی بر جلوگیری اولیا از حضور دانش آموزان در مدارس روستایی به دلیل بالا بودن هزینه‌های ایاب ذهاب دریافت شده که لازم است تا با همکاری مسوولان این نهاد این مشکلات رفع شود.

شهریاری با انتقاد از وضعیت خوابگاههای شبانه‌روزی و وضعیت تغذیه دانش‌آموزان بیان کرد: وضعیت تغذیه در این خوابگاهها نامطلوب است و دانش‌آموزان تغذیه بهینه‌ای دریافت نمی‌کنند.

وی افزود: آموزش وپرورش، خیرین و سمنها باید در این زمینه تعامل کنند تا شاهد چنین وضعیتی نباشیم.

وی از مدیرکل آموزش وپرورش استان خواست تا وضعیت ونیازهای این مدارس و خوابگاهها بررسی و اعلام شود تا نسبت به رفع سریع آنها اقدامات لازم انجام شود.

شهریاری سرانه ۲ تا پنج هزار تومانی را برای مدارس و خوابگاههای شبانه روزی بسیار اندک دانست و بیان کرد: باید روزانه ۱۵ هزار تومان سرانه به این شبانه روزیها تخصیص داده شود.

به اشتراک بگذارید :