13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1058477
تولید سرمایه در آموزش و پرورش یک ضرورت است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آموزش و پرورش دستگاه دارای سرمایه هاو پتانسیل های پنهان می باشد، در شرایط فعلی مولد سازی سرمایه ها و استفاده از ظرفیت های قانونی از جمله بند د تبصره 9 بودجه به منظور تولید سرمایه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی تورج سلیمان زاده در همایش معاونین پشتیبانی اداره کل در ارومیه افزود: با توجه به کسری شدید و پایدار بودجه آموزش و پرورش در طی سالیان گذشته و ساختار نامتناسب بودجه 99 با نیاز های آموزش و پرورش و همچنین به منظور برون رفت از وضعیت موجود باید سه راهبرد اساسی ‌‌؛ یافتن منابع مالی جدید (مولد سازی سرمایه ها)، هزینه یابی و مدیریت بهتر منابع موجود و نهایتا تغییر روش های ارائه خدمات آموزشی و پرورشی را همزمان بکار بگیریم.
وی اظهار داشت: آموزش و پرورش دستگاه دارای سرمایه هاو پتانسیل های پنهان می باشد، در شرایط فعلی مولد سازی سرمایه ها و استفاده از ظرفیت های قانونی از جمله بند د تبصره 9 بودجه به منظور تولید سرمایه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی بیان کرد: معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی در شرایط فعلی هم باید خوب کار کنند و هم باید کارهای خوب را به سرانجام برسانند، خیلی کار می کنیم ولی آنگونه که باید نتیجه نمی گیریم، که اشکال کار در  استفاده از راه حل های تکراری برای مسائل تکراری است، دچار روزمرگی شده ایم و خلاقیت فراموش شده است. باید به دنبال قاعده‌مند شدن و استفاده از روش های علمی و جدید برای حل مسائل و مشکلات باشیم.
وی ادامه داد: تعیین تکلیف املاک و اراضی آموزش و پرورش و همچنین تحصیل اسناد از اهداف و چشم انداز های آموزش و پرورش استان بوده و حرکت در مسیر قانون، سلامت اداری، رعایت حقوق شهروندی، شفافیت و پاسخگویی، اصلاح فرایندهای انجام امور، حذف رویه های زائد، تعادل وتوازن در توزیع بودجه، افزایش خدمات رفاهی و تکریم همکاران محترم فرهنگی از اهداف اساسی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استان می باشد.

به اشتراک بگذارید :