14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۵:۳۸:۳۵
کد مطلب:  1058248
حسینی خبر داد :
ایجاد شرکت های دانش بنیان در حوزه آموزش و پرورش استثنایی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در دیدار رئیس مرکز نوآوری و مسئولین آموزش و پرورش کیش بر ایجاد شرکت های دانش بنیان از طریق این مرکز در حوزه مناسب سازی تجیهزات و امکانات آموزشی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر حسینی در دیدار با دکتر مسعود توفیقی و نیز مرکز نوآوری و رئیس آموزش و پرورش کیش و مقاماتشان که در محل برج نو آوری کیش برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به توان جوانان و متخصصین ایرانی در فضای نوآوری به ویژه از طریق شرکت های دانش بنیان و فناوری باید برای مناسب سازی فضا و تجهیزات استاندارد از طریق راهبری این مرکز و شرکت های دانش بنیان و فناوری فعالیت کرد.

دکتر حسینی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان با نیازهای ویژه یکی از ظرفیت ها و نعمت های الهی را دارا نمی باشند، ما باید کاری کنیم تا با استفاده از تکنولوژی امروز و به کار گیری توان جوانان نوآور وسایل و تجیهزاتی را بسازیم تا این وسایل و تکنولوژی ها به جای آن  ظرفیت نداشته بنشیند  و توان آنها را در راستای توسعه خود و جامعه امتداد بخشد.

وی افزود: در این راستا مراکز نوآوری کیش که گستره فعالیت آن در سطح ملی است می تواند با ایجاد شرکت های دانش بنیان و فناوری تجهیزات موجود را بروزرسانی کند و وسایل و تجیهزاتی که وجود دارد را با نگاهی خلاق و نوآورانه اختراع و به عرضه تجهیزات آموزشی کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه عرضه نمایید.

دکتر حسینی همچنین اظهار کرد: این مرکز می تواند در خصوص استاندارد سازی برخی موضوعات آموزشی و تربیتی و پرورشی از  طریق شرکت های دانش بنیاد و فناور، مانند استاندارد سازی آموزشی و ورزشی و توانبخشی دانش آموزان طیف اتیسم که هم اکنون با فقر دانش و تخصص در این  زمینه ها روبه رو هستیم کمک شایانی به ارتقاء کیفیت تعلیم و تربیت این قشر از جامعه داشته باشد.

شایان ذکر است: در این نشست دکتر مسعود توفیقی و مسئولین مرکز نو آوری کیش اعلام کردند در تمامی زمینه های معمول مساعدت و همکاری با سازمان آموزش و پرورش استثنایی را دارند.

 

به اشتراک بگذارید :