10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۴:۱۴:۰۲
کد مطلب:  1058132
پنجمین مدرسه خیرساز شهرستان سردشت افتتاح شد

با افتتاح یک مدرسه خیرساز دیگر در روستای «بناویله» شهرستان مرزی سردشت، تعداد مدارس خیرساز این شهرستان طی سال‌جاری به پنج واحد رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، رییس اداره آموزش و پرورش سردشت روز جمعه در آیین افتتاح این واحد آموزشی که با حضور فرماندار و جمعی از خیران این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این مدرسه در روستای «بناویله بزرگ» از توابع بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد و توسط خیر مدرسه‌ساز «آرش بهنام‌پور» ساخته شد.

سیدنجم‌الدین سمیعی، افزود: هزینه احداث این مدرسه در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع و با زیربنای ۹۵مترمربع حدود ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال بوده که توسط این خیر تامین شده‌است.

وی اضافه کرد: این مدرسه دارای ۲کلاس درس و ۶پایه است که در مقطع ابتدایی پذیرای ۱۱دانش‌آموز این روستا خواهد بود و زیرساخت‌های آن نیز برای ۴۰دانش‌آموز پیش‌بینی شده‌است.

وی افزود: پیش از این دانش‌آموزان این روستا در یک واحد مدرسه استیجاری تحصیل می‌کردند.

وی افزود: علاوه بر پنج مدرسه خیرساز افتتاح شده در سال‌جاری، پنج مدرسه خیرساز دیگر نیز امسال در حال ساخت است که تا پاییز سال آینده همگی جهت بهره‌برداری به آموزش و پرورش سردشت تحویل داده می‌شود.

سردشت با ۱۲هزار نفر جمعیت دارای ۲۴هزار و ۳۵۰دانش‌آموز بوده و در جنوب آذربایجان‌غربی و مرزهای کردستان عراق قرار گرفته‌است.

به اشتراک بگذارید :